IMG02_McKlein_05oct_
Počítejte s Fordem

Švédský pilot Pontus Tidemand na Fiestě R2 se stal juniorským mistrem. Narodila se další hvězda jako Loeb či Ogier?

 
IMG02_McKlein_05oct_

Tři prvenství, jedno druhé a jedno třetí místo zaručily švédskému závodníkovi Tidemandovi juniorský titul. Stalo se tak přitom již při předposlední francouzské štaci mistrovství. Kromě titulu se mladý talent ze země Vikingů může příští rok těšit na šest startů za volantem o třídu lepší Fiesty R5. Prozatím své rivaly proháněl na tomtéž voze kategorie R2.

Důležitou roli sehrál velezkušený norský navigátor

Za úspěchem nového juniorského mistra stojí do značné míry i Ola Floene, norský navigátor, který již osmnáct let brázdí evropské cesty i necesty v závodních rally vozech. 44letý veterán se totiž coby navigátor poprvé představil již v roce 1995 v Anglii. Od té doby má na svém kontě stovky aktivních závodů, téměř pět desítek z nich přitom byly v rámci královské disciplíny WRC.

O své budoucnosti zatím Tidemand jasno nemá

O Pontuse Tidemanda bude rozhodně mezi automobilovými scouty a manažery zájem. Jednoznačné prvenství, byť “pouze” v juniorské sekci, mu rozhodně poslouží jako prvotřídní reklama a odrazový můstek do vyšších a bedlivěji sledovaných sekcí motorsportu. Zda se z Tidemanda stane opravdová jezdecká hvězda nejvyššího kalibru, je zatím těžké odhadovat. Faktem ale je, že např. letošní premiant ve WRC, Sebastien Ogier, vyhrál juniorské závody v roce 2008. Během dalších pěti let se z něj pak stal závodnický kalibr, který v současnosti nemá konkurenci.

Tidemand dostane za odměnu šest startů s Fiestou R5

Jakožto mistr v JWRC má Tidemand právo během příští sezóny šestkrát startovat s o třídu lepší Fiestou R5. O tom, kterých závodů se zúčastní či zda jej bude i nadále navigovat Ola Floene, v současnosti nemá smysl diskutovat. Stejně tak je otázkou, jak bude mladého Švéda podporovat firma EVEN Management specializující se na “výchovu” juniorských talentů. Tidemand ale každopádně udělal před pár dny ve Francii zásadní krok v rámci své jezdecké kariéry. V celkovém hodnocení vyhrál ziskem 131 bodů zcela jednoznačně. Vždyť druhý Lemes si vyjezdil bodů pouze 73, třetí Suarez 68.

Zdroj foto: pontustidemand.se


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016