Neuville-winning-Rally-Finland
Počítejte s Fordem

Rally team Ford možná přijde o svého nejlepšího jezdce. Neuvilla láká Hyundai

 
Neuville-winning-Rally-Finland

Theirry Neuville na sebe poměrně rázně ukázal v posledních pěti závodech. Ziskem několika stříbrných míst v řadě se stal jedním z překvapení sezóny a jednoznačně nejlepším jezdcem Fordu. Ovšem u modrého oválu se dost možná dlouho neohřeje. Motoristickým světem totiž začínají kolovat zvěsti, že by se mladý Belgičan mohl příští rok usadit do cockpitu vozu Hyundai, nováčka v soutěži.

S dobrými výkony o Neuvilla roste zájem

Mladý Belgičan přišel do Fordu z konkurenčního Citroenu. Tehdy však šlo ještě o takříkajíc provinčního pilota. Během svého působení za volantem Fiesty WRC, zejména pak v druhé části sezóny, se však v Neuvillovi probrala šelma připravená vyhrávat. To se mu sice zatím nepodařilo, řada druhých míst, mimo jiné i v celkovém hodnocení šampionátu, však také nejsou k zahození. Vždyť díky nim se dostal do hledáčku hned dvou automobilek, tradičního Citroenu, který by svého odchovance rád zpět, a nováčka v soutěži, automobilky Hyundai.

Bude Hyundai i20 WRC překvapením příští sezóny

Neuvillův přestup ke Korejcům by mohl v mnohém zopakovat letošní velký success story Sebastiena Ogiera. Ačkoliv Ogier odcházel od dvou šípů coby týmová dvojka, je u Volkswagenu k nezastavení. Ročník 2013 si doslova podmanil, vždyť o jeho titulu bylo více či méně rozhodnuto již v polovině seriálu. Zdali se i Hyundai podaří vlétnout do závodů jako nůž do másla – to se ostatně podařilo Volkswagenu – je otázkou. Rozhodně to ale není nemožné. Proč by se nemohl Neuville stát fenoménen příštího ročníku, když se totéž podařilo letos Ogierovi?

Neuvilla by si rád podržel i M-Sport

O další spolupráci s belgickým pilotem bude mít samozřejmě zájem i Ford a jeho rally divize M-Sport. Ze zatím poměrně strohých a neurčitých vyjádření Thierryho Neuvilla se však dá odvodit, že by raději odešel. Rozhodnutí by mělo každopádně padnout do konce tohoto měsíce, definitivně jasno pak bude nejpozději v prosinci.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016