Neuville-winning-Rally-Finland
Počítejte s Fordem

Francouzské rally budou chtít dominovat Ogier a Loeb. Neuville s Fiestou by jim však rád vypálil rybník

 
Neuville-winning-Rally-Finland

Za pár dní odstartuje další ročník Francouzské rally. Dá se očekávat především kohoutí zápas mezi dvěma domácími jezdci, Loebem a Ogierem. Dost možná však do tohoto “derby” promluví i velké překvapení letošní sezóny, belgický pilot Thierry Neuville. Ten v současné době drží v celkovém šampionátu velice solidní druhé místo a je připraven se o něj rvát i tento víkend.

Pojede se na asfaltu. V tom vidí Neuville velkou výhodu Francouzské rally

Vynikajícím umístěním v Německu mladý Belgičan dokázal, že je Fiesta WRC na asfaltu mimořádně konkurenceschopná. I ve Francii, kde se taktéž jede převážně po asfaltovém povrchu, by se rád blýskl. Proti budou samozřejmě letošní faktický mistr Ogier a veterán Loeb. Neuville se sice bude muset hodně snažit, při troše štěstí je však další umístění na stupních vítězů zcela realistické. Mladý Belgičan by byl raději, kdyby během závodů nepršelo. Při horším počasí mají totiž jezdci startující ze zadních řad ztíženou situaci díky blátu, které se postupně nahromadí v některých zatáčkách. V minulém ročníku jsme ostatně mohli být svědky řady karambolů více či méně způsobených zabláceným povrchem.

Neuville chce jet agresivně, prioritou je však udržení celkového druhého místa

Belgický pilot Fordu by sice rád urval nějaký ten bod, uvědomuje si ale svoji současnou pozici v rámci celkového mistrovství. Na celkový triumf už nemá; Ogierův náskok je totiž nepřekonatelný. Naopak třetí Latvala s VW Polo za Neuvillem zaostává o pouhých 19 bodů. Teoreticky tak stále existuje možnost, že by mladý belgický pilot o celkové stříbrné umístění přišel. A to ani ve Francii ani ve Španělsku či poslední štaci MS, v Anglii, rozhodně nebude chtít dopustit.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016