Exteriér_Fordu_Fiesta_ST
Počítejte s Fordem

Fiesta ST a Focus ST ještě ostřejší. Mountune nabízí autorizovanou úpravu výkonu, při které nepřijdete o záruku

 
Exteriér_Fordu_Fiesta_ST

Různých tunerských firem existuje nespočet. Nabízejí zboží a služby všeho druhu od chipů (úpravy výkonu či točivého momentu) přes komponenty (sportovní tlumiče, silentbloky či brzdy) až po kompletní přestavby vozu dle přání zákazníka. Je ale vždy nutné si podobné zásahy dobře promyslet, majitel vozu totiž v drtivé většině případů automaticky přichází o záruku. Britská firma Mountune však nabízí pro Fiestu a Focus ve verzi ST zvýšení výkonu, které je autorizované přímo Fordem. Majitel vozu tak nemusí čekat, až vyprší záruka, či se bát případných výluk.

Mountune nabízí zvýšení výkonu asi o 10 %

O kvalitě a spolehlivosti úpravy svědčí skutečnost, že ji posvětila sama automobilka Ford. Vozy upravené firmou Mountune zůstávají stále kryty zárukou. Na tento tuning je tak v podstatě pohlíženo jako na tovární záležitost. Pokud vás zajímají přesné údaje, Focus ST standardně poháněný dvoulitrem o výkonu 250 koní posílí na 275 koní, standardní Fiesta ST z původních 180 koní posílí dokonce na 215. Zvýší se samozřejmě i točivý moment, s čímž půjde ruku v ruce solidnější pružné zrychlení. Pokud si tedy svého ostrého forda budete chtít ještě přiostřit, máte jedinečnou šanci.

Zatím není jisté, zda bude chip od Mountune dostupný i v ČR

Pokud si bude chtít např. britský motorista nechat “očipovat” svoji Fiestu ST, bude mít dvě možnosti. Buď může zajet přímo do sídla firmy Mountune anebo si může nechat vůz upravit u autorizovaného dealera Ford, který od tunerské firmy dostal osvědčení. V Čechách bohužel Mountune zastoupení nemá. Případní zájemci si tak budou muset nechat své plechové miláčky přiostřit u některého z autorizovaných servisů Ford. Které servisy přesně budou službu nabízet či jaká bude její cena, je zatím v jednání.

Mountune nabízí mimo jiné i úpravy Focusu RS500

Firma Mountune se zdaleka neomezuje pouze na zvyšování výkonu. Vyvíjí a vyrábí i své vlastní komponenty, jakými jsou např. sportovní katalyzátory, downpipes, výfukové systémy atd. Mimo jiné nabízí i kompletní přestavbu 350koňového Focusu RS500. Ten má s kitem MR375 (tak Mountune označuje svoji úpravu) 375 koní, točivý moment uhrančivých 550 Nm a papírovou maximálku kolem 270 km/h (v reálu vůz nemá problém s pokořením hranice 300 km/h).


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016