article_lg_Ford_Transit_Connect _575x334
Počítejte s Fordem

Ford podruhé za sebou získal titul Mezinárodní dodávka roku. Letos s modelem Transit Connect

 
article_lg_Ford_Transit_Connect _575x334

Dosud se žádné jiné automobilce kromě Fordu nepodařilo získat dvakrát za sebou prestižní titul Mezinárodní dodávka roku. V letošním roce porota ocenila nejvyšším hodnocením vůz Transit Connect, v loňském roce si pak titul vysloužil Transit Custom. Nový Transit ve verzi Connect modelového roku 2014 obdržel 130 bodů ze 163 možných a porazil tak druhý Mercedes-Benz Sprinter a třetí Renault Kangoo.

Automobilka Ford má na kontě již pět titulů Mezinárodní dodávka roku. Transit Connect po deseti letech opět na špičce

Prvním vozem s logem modrého oválu, který získal prestižní ocenění byl Transit. Tehdy se psal rok 2001. O dva roky později se z vítězství radoval Transit Connect. Malá kompaktní dodávka se tak na piedestal vrací po jednom desetiletí. V roce 2007 své druhé prvenství obdržel opět Transit no a vloni triumfoval poprvé Transit Custom. Společně s Fiatem tak Ford drží na svém kontě hned pět prvenství. To se zatím žádné jiné automobilce nepodařilo.

Porotě učarovaly užitné vlastnosti Transitu Connect a jeho nízké náklady na provoz

Každý Transit je především praktický a zcela nový Transit Connect nepředstavuje výjimku. Porota ocenila především robustní, praktickou a spolehlivou konstrukci vozu nabízející velkorysou přepravní kapacitou: 3,0 m3 v případě verze s krátkým rozvorem L1 a 3,7 m3 u verze s dlouhým rozvorem L2. V obou případech přitom nosnost činí až 1000 kg. Důmyslný průvlak v přepážce u verze Van navíc umožňuje přepravovat uvnitř trubky, žebříky nebo kulatinu o délce až 3,0 m (L1), respektive 3,4 m (L2).

Spotřeba 4 litry na 100 km není z oblasti sci-fi. Dokonce ani u dodávek

Technicky vyspělé zážehové i vznětové motory, kombinované s pětistupňovými nebo šestistupňovými převodovkami, se vedle vysokého výkonu a točivého momentu vyznačují také nevídanou hospodárností: od 4,0 l/100 km a 105 g/km CO2. Nechybí ani velice populární jednolitr EcoBoost. Nový zážehový tříválec o objemu pouhého 1 litru má výkon 74 kW a točivý moment 170 Nm. Je kombinován se šestistupňovou manuální převodovkou. V kombinaci s dalšími úspornými technologiemi jako Auto-Start-Stop nabízí tento oceňovaný motor dynamiku, jakou byste očekávali od konvenčního agregátu s objemem 1,6 l, ale přitom má asi o 24 % nižší spotřebu paliva a o 25 % menší emise CO2. Ty činí pouze 129 g/km. Chcete-li automat, máme pro vás kombinaci motoru 1.6 EcoBoost s výkonem 110 kW a točivým momentem 240 Nm se šestistupňovou samočinnou převodovkou.

Vůz nabídne bohatou bezpečnostní a komfortní výbavu

Moderní technika vám pomáhá komunikovat, bavit se a cestovat bezpečněji. Všechny funkce a technologie v novém Transitu Connect jsou navržené tak, aby maximalizovaly efektivnost vašeho podnikání a zároveň co nejvíce usnadňovaly život. Ford SYNC třeba umožňuje telefonovat, ovládat přehrávání hudby i nechat si předčítat příchozí textové zprávy nahlas – to vše prostřednictvím jednoduchých hlasových příkazů v některém ze světových jazyků. To ale zdaleka není vše. Ford Transit Connect nabízí mimo jiné také:

  • zadní parkovací kamera
  • parkovací senzory
  • světla, která svítí do zatáček
  • tempomat s nastavitelným omezovačem rychlosti
  • vyhřívaná sedadla
  • dvouzónová klimatizace
  • elektricky vyhřívané čelní sklo
  • Active City Stop
  • asistent pro rozjezd do kopce

Ford v poslední době obdržel celou řadu prestižních ocenění

První místa Transitu Connect v tomto roce a Transitu Custom v roce loňském rozhodně nejsou jedinými významnými oceněními, které si modrý ovál v posledních letech vysloužil. Nový Ford Ranger například vloni dominoval v soutěži Mezinárodní pick-up roku, zážehový tříválec EcoBoost pak dvakrát za sebou triumfoval v anketě Mezinárodní motor roku.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016