kajto_poland
Počítejte s Fordem

Chystá se další velká premiéra Fiesty R5. Polský suverén Kajetanowicz vymění na Rajdu Polski své Subaru Impreza za novinku od M-Sportu

 
kajto_poland

Kajto Kajetanowicz, v současné době jednoznačně nejlepší závodník v rámci Polské rally, před pár dny oznámil, že dá na jubilejním 70. ročníku Rajdu Polski před Imprezou přednost novince od Fordu, Fiestě R5. A netají se přitom velkými ambicemi. Kajetanowicz se svým parťákem Baranem vyhrál tři z posledních dvou polských šampionátů, letos se přitom díky 70bodovému náskoku těší z celkového vítězství již nyní. A vyhrávat chce i nadále. Fiestu R5 považuje jak on tak jeho domovský Lotos Rally Team za mimořádně vyspělé a konkurenceschopné vozidlo. Pokud by se mu přitom podařilo opět zvítězit, představovalo by to dosud asi největší soutěžní úspěch Fiesty R5.

Pro Kajetanowicze bude letošní ročník Rajdu Polski dvojnásobně jubilejní

Letos neporažený suverén si to na Rajdu Polski rozdá s rekordním počtem 85 posádek z 18 zemí. Očekává se i nadstandardní divácká podpora. Jde totiž o jubilejní 70. ročník závodu. Pro Kajetanowicze však bude start na zdejších štěrkových cestách taktéž důvodem k oslavě. Bude to totiž přesně po šedesáté, co usedne v rámci Polského mistrovství do kokpitu závodního vozu. Letošní start však bude mimořádný i z toho důvodu, že si Kajetanowicz poprvé v životě vyzkouší kočírovat vůz nové kategorie R5.

Rajd Polski je jedním z nejstarších rally závodů na světě. Na závodníky čeká 13 rychlostních zkoušek v délce přes 200 kilometrů

Druhý nejstarší rally podnik na světě a také nejprestižnější rally závod v rámci Polska. Tak by se dal stručně charakterizovat Rajd Polski. Závod je součástí Evropského rally šampionátu (ERC) ale také Polského a Litevského mistrovství. Letos se do Mazurska, kde se závod tradičně koná, sjede rekordních 86 posádek. To je v rámci celého letošního ERC dosud nejvíce. Ze známých jmen se o prvenství utká třeba Jan Kopecký, Robert Kubica či irský jezdec Craig Breen, který v rámci WRC několik let jezdil s vozem Ford Fiesta ve verzích ST, R2 či S2000.

Zdroj foto: www.kajto.pl


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016