sr11_graphic_blueprint_mobility
Počítejte s Fordem

Nový Ford F-150 STX SuperCrew nabídne ještě vyšší užitnou hodnotu. Zvětšil se i vnitřní prostor

 
sr11_graphic_blueprint_mobility

Hledáte-li mimořádně prostorný, spolehlivý a praktický vůz pro všechny situace, zcela jistě vás oslní nový Ford F-150 STX SuperCrew. Ten totiž poskytuje ještě více místa v kabině než běžný F-150, má čtyři plnohodnotné dveře a 6 míst k sezení ve dvou řadách. Je jedno, zda se parta řemeslníků potřebuje dostat na své pracoviště anebo se jen větší rodinka chystá na výlet. Nový F-150 STX SuperCrew je připraven plnit rozkazy.

Vůz je určen pro praktické uživatele

Verze STX SuperCrew vyniká oproti jiným verzím modelu F-150 mimořádnou praktičností. Obrovský vnitřní i nákladový prostor umožňují naložit téměř cokoliv, silnější pětilitrová verze pak umí odtáhnout až 4,5tunový přívěs. Vůz je navíc mimořádně odolný. I proto zde chybí některé designové vychytávky jako třeba vícebarevný interiér, kola z lehkých slitin apod. STX SuperCrew je tedy hlavně poctivý pracant připravený ujet stovky tisíc kilometrů po cestách i necestách.

STX stojí někde mezi pracovní verzí XL a populárními modely XLT

Varianta STX tvoří jakýsi pomyslný most mezi ryze pracovní verzí XL používanou energetiky, lesníky, rangery či jinými řemeslníky a verzí XLT. Tu většinou volí řadoví zákazníci z řad fyzických osob jako rodinné auto. Oproti XL nabídne řada STX více prostoru a komfortnější výbavu, díky racionálnímu pojetí vozu a vyhodnocení, co je nezbytné a co je pouze otázkou life-stylu či módy, je pak dostupnější než XLT. STX SuperCrew tak, mimo jiné, nabídne:

  • nárazníky v barvě karoserie
  • nášlapy
  • obvodový alarm
  • nástupní osvětlení
  • 17palcová hliníková kola
  • cruise control
  • rodiči a správci vozových parků oceňovaný systém MyKey, který umožní např. nastavení maximální rychlosti či maximální hlasitosti audiosoupravy, je-li vůz zapůjčen
  • tři přední sedadla
  • stabilizační systémy

Pod kapotou jsou šestiválec a osmiválec. Nechybí tovární LPG

Ford F-150 STX může být poháněn buď 3,7litrovým šestiválcem o výkonu 302 koní anebo osmiválcem o výkonu 360 koní. Ten má objem válců rovných 5 litrů. První z nich bez potíží utáhne přívěs o hmotnosti až 3,5 tuny, osmiválec nemá díky vyššímu výkonu a pohonu všech kol problém dokonce ani s 4,5 tunami. Velkou výhodou je pak bezpochyby možnost nechat si do vozu již během výroby nainstalovat LPG zařízení. V tomto případě ušetříte za palivo i více než polovinu, na LPG zařízení máte přitom plnou tovární záruku.

Krize automobilového průmyslu se zdá zažehnaná. Prodeje velkých pick-upů rostou

Alespoň v USA se automobilovému průmyslu opět začíná dařit. Ford F-150 si již řadu let drží pozici vůbec nejprodávanějšího vozu a, zdá se, jen tak jej nikdo nesesadí. Vždyť jen za první polovinu roku se jej prodalo téměř 400 tisíc. Dalším zajímavým zjištěním pak může být skutečnost, že zatímco automobilový průmysl vzrostl v USA meziročně “jen” o 8%, segment velkých užitkových pick-upů šel nahoru o velice solidních 23%.

F-150 je běžně k dostání i v ČR. Zpravidla však přes neoficiální dealerství

Velký pick-up od Fordu se v Čechách tradičně neprodává. Nebyla by totiž po něm taková poptávka. I tak však spousta těchto vozů české silnice brázdí. Pokud se i vy chcete stát jedním z nich, máte šanci. “Efstopadesátka” je totiž běžným artiklem u společností dovážejících vozy z USA či Kanady, se servisem ani náhradními díly přitom zpravidla není žádný problém.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016