2013 Sardinia Rally
Počítejte s Fordem

M-Sport pravděpodobně prodlouží smlouvu s katarským sponzorem. Ta by znamenala finanční zajištění pro příští sezónu

 
2013 Sardinia Rally

Britská firma M-Sport, která staví závodní speciály Ford, je jen krůček od prodloužení smlouvy s Katarem. Silnější vyjednávací pozici mu zajistily mimo jiné i výborné výsledky Madse Ostberga a Thierryho Neuvilla ve Finsku. Nor a Belgičan skončili na finské Neste Oil Rally třetí a druhý a prolomili tak smůlu, která tovární vozy Ford letos trápí.

Katařané sází hlavně na Neuvilla

Jeden z jezdců a zároveň funkcionářů katarského partnera, Nasser Al-Attiyah, prohlásil, že budoucnost vidí především v talentovaném Belgičanovi Neuvillovi. Ačkoliv měl z jeho mimořádně kvalitního umístění ve Finsku velkou radost, nepovažuje jej Al-Attiyah za nadmíru překvapivé. “Jeho potenciál jsme viděli již minulý rok. Proto taky dostal Thierry šanci jezdit za tým Katar. V jiných týmech je o něj sice určitě také velký zájem,” dodává Katařan, “ale my s ním máme smlouvu a já vím, že je s Fiestou velmi spokojen.” Třeba se tak na Neuvilla štěstí usměje znovu ještě v tomto roce a potvrdí tak Al-Attiyova slova.

Katar si uvědomuje sílu Fiesty WRC. Smlouva tak pravděpodobně bude znovu uzavřena

Testovací jezdec M-Sportu Malcolm Wilson se nedávno veřejně vyjádřil v tom smyslu, že katarský partner si je vědom výjimečnosti a kvality závodního vozu Fiesta WRC a že se dá očekávat prodloužení současné smlouvy. Zatím však není potvrzeno nic.

Jasno by mohlo být po skončení německé rally

Obě strany si k jednacímu stolu sednou pravděpodobně buď během anebo po skončení německé štace v rámci MS. Al-Attiyah, který bude během jednání katarskou stranu zastupovat, však již implicitně poznamenal, že je připraven dát souhlas k pokračování spolupráce. “Chceme i nadále jít stejnou cestou jako letos,” dodává. Finanční zajištění by tak M-Sport a s ním vozy Ford měl mít téměř slíbené.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016