Exteriér_Fordu_Fiesta_ST
Počítejte s Fordem

O novou Fiestu ST je mimořádný zájem. Ford nestíhá vyrábět

 
Exteriér_Fordu_Fiesta_ST

Automobilka Ford se s novou Fiestou ST trefila do černého. O vůz je totiž mimořádný zájem, a to i na poměrně nestandardních trzích. Jedním z nich je třeba i automobilová velmoc Německo. Zde se Fiesta úspěšně utkává s místní konkurencí VW Polo GTi či Opel Corsa OPC. Ani v Čechách však Fiesta ST nezaostává. Za méně než 430 tisíc korun totiž zákazník dostane skutečně mimořádný sportovní vůz.

Poptávka dvakrát převyšuje odhady

Během prvního půl roku od svého oficiálního představení si Fiesta ST našla cestu k téměř deseti tisícům nových majitelů. Ford přitom očekával zájem přibližně poloviční. Navýšena tak musela být výrobní kapacita továrny v německém Kolíně nad Rýnem. V současnosti se zde produkuje hned 60 vozů denně.

Fiesta ST boduje v Anglii, Německu a ve Švýcarsku

Více než polovina všech nových Fiest ST putuje za La Manche. U britských šoférů jsou vozy Ford oblíbené již mnoho desetiletí, nová “estéčková” Fiesta tuto skutečnost bez okolků potvrzuje. S velkým odstupem pak následuje Německo, poměrně překvapivě je třetím největším odbytištěm pro Fiestu ST země helvétského kříže. Švýcaři si, zdá se, chtějí jízdu po svých skvěle udržovaných a úchvatně panoramatických alpských serpentinách skutečně užít, a proto volí Fiestu ST. Ostatně není se co divit. V této cenové relaci byste podobně zábavný a technologicky vyspělý vůz hledali dost těžko.

Parádní jízdní vlastnosti jsou výsledkem náročného vývoje a testování

Pokročilé technologie nového Fordu Fiesta ST dokáží přeměnit hrubou sílu v dynamickou rychlost, která zůstává stále ve vašich rukách. Jeho speciálně vyladěný, snížený podvozek napomáhá ovladatelnosti, systém stranového přesměrování točivého momentu TVC dodává optimální přilnavost v zatáčkách a elektronický stabilizační systém ESP vám pomůže i v těch nejnáročnějších podmínkách. V závislosti na situaci můžete zvolit mezi třemi režimy systému ESP: “On” (zapnuto), “Wide slip” (vypnuta kontrola trakce) nebo “Off” (vypnuto). Ostatně tým inženýrů, který stál u zrodu nové Fiesty ST, byl v rámci Vehicle Dynamics International Awards oceněn titulem “Dynamics Team of the Year”. David Put, člen Ford Team RS, který na závodních okruzích i běžných cestách ladil jízdní vlastnosti Fiesty ST, pak byl při stejné příležitosti coby jednotlivec oceněn titulem “Dynamicist of the Year”.

Vysoký výkon Fiesty ST čeká, až si jej zkrotíte

Ford Fiesta ST dosáhne rychlosti 100 km/h během 6,9 sekund a dokáže jet rychlostí přes 220 km/h. Této skvělé výkonnosti dosahuje díky precizně zkonstruovanému motoru 1.6 EcoBoost 182 k, který je schopen vyprodukovat o 20 % více výkonu než porovnatelné motory. Tento vůz také dosahuje skvělých hodnot spotřeby paliva a produkuje jen 138 g/km emisí CO2.

Nová Fiesta ST bravurně kombinuje hrubou sílu a technologickou vyspělost

Nová Fiesta ST je vybavena celou řadou inteligentních technologií. Například systém SYNC vám umožní ovládat hudební přehrávač nebo telefon za pomocí jednoduchých hlasových povelů. V neposlední řadě je jeho součástí také funkce automatického nouzového volání Emergency Assist. Funkce My Key vám umožní omezit výkon vozu, pokud jej někomu půjčíte. Skvělou novinkou jsou také sportovní sedadla Recaro, která jsou do Fiesty ST dodávána jako standardní výbava vůbec poprvé.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016