Transit-Connect-2013-snadno-dostupny-nakladovy-prostor-600x270
Počítejte s Fordem

Nový Transit Connect půjde do prodeje již letos. Nabídne nejnižší spotřebu ve své třídě

 
Transit-Connect-2013-snadno-dostupny-nakladovy-prostor-600x270

Nová generace užitkového vozu Transit Connect se dostane do autosalonů již letos. Nabídne již tradičně mimořádnou užitnou hodnotu, nízké náklady na provoz, atraktivní vzhled a spolehlivost. V ekonomické verzi ECOnetic vůz spotřebuje pouze 4 litry nafty na 100 kilometrů, nebude samozřejmě chybět ani tříválec EcoBoost. Ten spolyká 5,6 litrů benzínu. Jak v dieselové tak benzínové verzi tedy Ford nabídne nejúspornější minidodávku ve své třídě.

Nízká spotřeba i náklady na opravy

Ford Transit ECOnetic poháněný vznětovým agregátem 1.6 Duratorq o maximálním výkonu 70kW nabídne spotřebu téměř jako ve sci-fi filmu. V kombinovaném provozu si řekne o pouhé 4 litry nafty, mimo město pak půjde ještě o kousek níž. To v dané třídě nikdo jiný než Ford nenabízí. Pokud naftě nevěříte, můžete si do svého vozu zvolit oceňovaný jednolitr EcoBoost. Ten ne nadarmo vyhrál hned dvě ocenění Motor roku za sebou. Pyšní se mimořádnou agilitou, spolehlivostí a hlavně nízkou spotřebou. Ta u dodávky Transit Connect činí pouze 5,6 litrů.

Moderní technologie přispívají k nízké spotřebě

Kromě mimořádné vyspělého a úsporného čtyřválce Duratorq se může Transit Connect ECOnetic pochlubit takto nízkou spotřebou i díky řadě dalších inovativních technologií. Za zmínku stojí třeba rekuperační brždění či aktivní maska chladiče, která v závislosti na rychlosti vozu a dalších faktorech snižuje odpor vzduchu. Nechybí ani systém Start-Stop, inteligentní posilovač řízení, svou roli sehrávají i delší převody či omezovač rychlosti. Díky všem těmto technologiím je praktická dodávka s nosností až jedné tuny schopna jezdit za pouhopouhé 4 litry nafty.

Vybírat bude možné z několika rozvorů a karosářských variant

Ford Transit Connect bude k dostání ve verzi s objemem nákladového prostoru 3 a 3,7 kubíků. Nosnost větší verze bude až 1000 kilogramů. Z hlediska typu karoserie bude možné pořídit klasický Van, Kombi Van a také až sedmimístné kombi i velkoprostorový vůz. Předběžně je už i stanovena cena. Za základní verzi si Ford naúčtuje 299990 korun bez DPH.

Bezpečný vůz po všech stránkách

Transit Connect byl postaven tak, aby přežil všechny nástrahy dnešního provozu. S využitím moderního počítačového modelování byla vyvinuta karoserie, která kombinuje deformační zóny s pevnou ochrannou klecí. K dispozici je také několik provedení přepážek, z nichž většina odpovídá i požadavkům norem DIN. Spolu s plně sklopným sedadlem spolujezdce lze dodat rovněž speciální přepážku, obklopující celé pracoviště řidiče. Pod dynamicky stylizovanou karoserií a v obou předních dveřích se nacházejí vysokopevnostní výztuhy, které pomáhají zabránit deformaci prostoru pro cestující v případě bočního nárazu. Příčný nosník z bórové oceli za předním nárazníkem pohlcuje energii čelní srážky a bezpečně ji odvádí pryč od cestujících.

Praktičnost na druhou

Dlouhý a široký ložný prostor s plochými bočními stěnami byl navržen s cílem nabídnout nejlepší možné užitné vlastnosti. Ať převážíte zboží, materiál nebo nástroje, vždy máte k dispozici velký a flexibilní prostor. Široký úhel otevírání zadních dveří zlepšuje přístup a díky velké šířce mezi podběhy se do vozu vejdou dvě europalety. Podlaha nákladového prostoru je chráněná proti poškození. Vestavěná přepážka a upevňovací oka pomohou udržet náklad bezpečně ukotvený i během prudkých jízdních manévrů. Model s krátkým rozvorem může být na přání vybaven dokonce i praktickým otvíráním zadní části střechy pro bezpečný transport dlouhých předmětů.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016