fiesta
Počítejte s Fordem

Ford Fiesta Cup startuje již za necelý měsíc na autodromu Most. Závodění si zde může vyzkoušet opravdu každý

 
fiesta

Ve dnech 26. až 27.8. proběhnou na mosteckém okruhu dva závody. Půjde o klasický sprint a pak tříhodinovou vytrvalostní soutěž. Akce se bude konat coby součást seriálu Carbonaria Cup a na rozdíl od většiny ostatních podobných událostí nabídne i řadovým motoristům možnost si reálně zazávodit. Nejen že nebude potřeba žádná závodní licence. Případný amatérský závodník navíc ani nepotřebuje svůj vlastní vůz. Ten si bude možné pronajat přímo na místě, a to včetně služeb mechaniků. K dispozici bude i náhradní díly, pneumatiky apod.

Ve sprintovacím závodě si užijete 160km ostré závodní jízdy

Chcete-li se zúčastnit okruhového závodu, téměř vždy musíte mít licenci. Akce, která se za měsíc uskuteční v Mostě, však bude výjimečná. Za volant závodní Fiesty se totiž může posadit úplně každý. Cena za půjčení vozu, veškerý servis, benzín a pneumatiky, startovné či vybavení jezdce se bude pohybovat kolem 20 tisíc korun. Pokud budete startovat i v rámci vytrvalostního závodu, cena je zhruba 14 tisíc korun (obě tyto ceny jsou včetně DPH). Tyto náklady však je možné částečně či zcela kompenzovat využitím reklamní plochy vozu. Máte tak navíc kromě jízdního zážitku jedinečnou možnost udělat reklamu své firmě, produkty či projektu. K dispozici totiž máte až 40% z celkové plochy vozu. Přesněji řečeno jde o celkem sedm reklamních ploch: dveře a zadní blatníky (2x 75x25cm a 2x 50x15cm), dvě oddělené plochy na přední kapotě (2x 35x15cm), a jedna plocha na zadním nárazníku (80x15cm).

Je vás více? Pak zkuste týmový vytrvalostní závod pro 2 až 4 jezdce

Pokud vám obyčejný sprint nestačí, máte možnost zúčastnit se – opět i bez licence – vytrvalostního závodu na 3 hodiny. Týmy čítající 2-4 jezdce si to spolu rozdají 27.8 2013 v dopoledních hodinách. Tak jako např. ve formuli 1 platí, že střídání jezdců (minimálně jedno je povinné), tankování, výměna pneumatik apod. se započítává do celkového času. Tak jako tak ale půjde o zhruba 350 ostrých závodních kilometrů pro každý soutěžící tým. Tak jako u sprintu bude možno si i na vytrvalostní závod pronajat vůz. Pronájem, startovné a veškeré další nezbytné náklady se budou pohybovat kolem 35 tisíc korun včetně DPH.

Můžete jet i se svým vlastním vozem

Pokud jste sami majiteli vozu kategorie A1, můžete samozřejmě závodit ve vlastním. V takovém případě zaplatíte pouze startovné ve výši 5 tisíc korun u sprintu a dvojnásobek u vytrvalostního závodu. V takovém případě si však stejně budete muset zařídit servisní zázemí, které je u zapůjčeného vozu zahrnuto v ceně.

Jaká je Fiesta 1,3 Cup?

Závodní speciál Ford Fiesta 1,3 Cup je poháněn řadovým čtyřválcem Duratec o výkonu 98 koní a váží pouhých 895 kilogramů. Pohybuje se po patnáctipalcových kolech a obutý je v případě Carbonaria Cupu v Mostu na závodních pneumatikách R.Racer či Marangoni (v případě sucha) anebo Toyo (pneumatiky do deště). Pokud tedy chcete poznat, jaké je to být opravdovým závodníkem, máte jedinečnou možnost.

Zdroj foto: www.fiestacup.cz


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016