ford_connect_tourneo_2013_f34
Počítejte s Fordem

Nový Ford Tourneo Connect dorazí již koncem roku. I u něj se dočkáme tříválce EcoBoost

 
ford_connect_tourneo_2013_f34

Na konci tohoto roku by měl v portfoliu značky Ford přibýt další vůz poháněný jednolitrovým tříválec z řady EcoBoost. Tento agregát vyhrál dvakrát za sebou prestižní cenu Motor roku a kromě Fiesty, Focusu, C-MAXu a B-MAXu se bude nově dodávat i do modelu Tourneo Connect. Díky němu se tento užitkový vůz stane se spotřebou 5,6 litrů nejúspornějším ve své třídě.

Nové Tourneo Connect kombinuje praktičnost užitkového vozu s elegancí a dravostí osobáku

Ford Tourneo Connect, vytvořený v designérském stylu Ford kinetic Design, kombinuje styl s všestranností a nabízí flexibilní uspořádání sedadel i vynikající zavazadlový prostor v moderně střižené karoserii. Aerodynamický profil, tónovaná boční okna a vnější zpětná zrcátka s integrovanými směrovými světly společně vytvářejí design dynamického vícemístného automobilu. S vysokou úrovní dílenského zpracování a pečlivým provedením detailů koresponduje výběr kvalitních materiálů, které opravdu hodně vydrží, i konstrukce přispívající k jednodušší údržbě a snazším opravám vozu.

Mimořádně prostorný vůz s množstvím odkládacích míst

Ať už si zvolíte pětimístné Tourneo Connect nebo delší, ještě prostornější Grand Tourneo Connect, které bude nabízeno v pětimístné a sedmimístné verzi, dostanete spoustu prostoru pro všechny cestující i jejich zavazadla. Oba modely mají sedadla navržená s ohledem na komfort řidiče i jeho spolucestujících. A díky vysoce flexibilní konstrukci sedadel je vůz ještě všestrannější. Tourneo Connect se navíc může pochlubit velkým množstvím různých odkládacích prostor. Najdete mezi nimi odkládací boxy na obou stranách palubní desky, držáky na lahve o objemu 1,5 l v předních dveřích, schránky pod podlahou a dokonce i stropní schránky jako v dopravních letadlech.

Jednolitr EcoBoost z Tournea neudělá žádného loudala

Oceňovaný tříválec, který je u tohoto modelu naladěn na 74kW, poskytuje vozu solidní dynamiku a hlavně nízkou spotřebu. V kombinovaném provozu si totiž řekne o pouhých 5,6 litrů, což je o 7 deci méně než jeho hlavní konkurent VW Caddy 1,2 TSI. Kromě úsporného motoru jako takového se o nízké provozní náklady starají, mimo jiné, také aktivní maska chladiče, rekuperační dobíjení či třeba systém Start-Stop. Chytrý informační systém Ford Eco Mode vám navíc poradí, jak jezdit úsporněji. Neustále totiž vyhodnocuje vliv vašeho jízdního stylu na spotřebu. Systém analyzuje rychlost, řazení, předvídavost i poměr krátkých a dlouhých jízd. Inteligentní software vám pak poskytuje rady, jak zlepšit spotřebu paliva.

Mimořádná úroveň bezpečnostní a komfortní výbavy

Na užitkový vůz nabídne zbrusu nové Tourneo Connect opravdu nebývale bohatou výbavu. Kromě nespočtu bezpečnostních prvků (Ford SYNC s funkcí automatického nouzového volání, Active City Stop, ESP, EBD, až 10 airbagů) nabídne vůz také řadu vychytávek, které vám zajistí klidné “spaní” za volantem. Jde např. o asistenta pro rozjezd do kopce (ten zabrání nechtěnému couvání. Systém prodlouží účinek brzdné síly o 2,5 sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla z pedálu brzdy na plynový pedál), zadní parkovací kameru, bezpečnostní dálkové ovládání vysílající ve dvou signálech, případně dvojspojkovou automatickou převodovku. Ta je však dodávána výhradně s motorem 1,6 EcoBoost o výkonu nadstandardních 110kW.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016