safe_image
Počítejte s Fordem

Sýkorovi se premiéra s Fiestou R5 zrovna nevydařila. Ulomil kolo a do cíle nedojel

 
safe_image

Ostře sledovaná česká premiéra Fiesty R5 se Janu Sýkorovi příliš nevydařila. Ačkoliv se pohyboval i na velmi slušném čtvrtém místě, předposlední erzeta pro něj znamenala stopku. Po jezdecké chybě urazil kolo a musel odstoupit. Ke spolujezdkyni Martině Škardové byla dokonce pro podezření na zranění vyslána sanitka.

Sýkora jel velmi kvalitně. Až do předposlední rychlostní zkoušky

Nebýt poměrně zbytečné jezdecké chyby Jana Sýkory, která přišla po jinak skvěle zvládnutém začátku závodu, mohla Fiesta R5 skončit možná i na stupních vítězů. Závod ale bohužel nedokončila. Ulomené kolo posádku dále nepustilo. Mohlo ale být ještě hůř. Sýkorova spolujezdkyně byla dokonce ošetřena záchrannou službou. Její zranění se však naštěstí ukázala jako velmi lehká. Čtvrté místo tak nakonec bral Tarabus navigovaný Trunkátem.

Favorit nezklamal. Kopecký bral zlato

Letošní ročník Bohemia Rally skončil triumfem továrního jezdce Škoda Jana Kopeckého. Ten tak má slušně našlápnuto na první místo v celkové klasifikaci, které zatím drží Václav Pech. Ten dojel druhý s mankem 26 vteřin. Pro Kopeckého bylo letošní vítězství první na Bohemia Rally s vozem kategorie S2000. Triumfoval zde sice již před devíti lety, to bylo ovšem mimo oficiální pořadí a navíc s vozem řady WRC.

Bojovalo se o druhé místo

Poměrně lítý boj se odehrál o druhé místo. Utkali se o něj již zmiňovaný Pech s další legendou českého motorsportu, Romanem Krestou. Druhý jmenovaný “Bohemku” vyhrál již šestkrát a zuby cenil i letos. Nedokázal se však adaptovat na nové povinné obutí. Kresta tak nakonec třetím místem s pouze devítisekundovým rozestupem od druhého Pecha uzavřel letošní “svatou trojici” Bohemia Rally. Tarabus pak na čtvrtém místě zaostal za Krestou téměř o minutu.

Bezpečnostní opatření fungovala

Na rozdíl od minulé “Barumky” se ta letošní obešla bez tragických incidentů. Částečně to mohlo být i jezdecky náročnějšími erzetami, které spíše než k rychlosti nabádaly k soustředěné jízdě. Všechny karamboly se tak obešly maximálně s drobnými zraněními. Nezbývá tedy než doufat, že podobě vydařený bude, alespoň co se týče bezpečnosti, i další mediálně známý podnik českého mistrovství, Barum Rally. Ta startuje jako vždy na konci srpna a měl by se na ní opět představit i Jan Sýkora s opravenou Fiestou R5.

Zdroj foto: jansykora.cz


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016