1045020_559468504111258_1298222074_n
Počítejte s Fordem

Rally Bohemia startuje již tento pátek. Představí se i jedna Fiesta R5

 
1045020_559468504111258_1298222074_n

Tak nakonec přece. Čerstvě homologovaná Fiesta R5 se představí už i na Rally Bohemia, pilotovat ji bude Jan Sýkora navigovaný Martinou Škardovou. Celkově se pak představí 53 posádek, závod nevynechá kompletní domácí špička a hned 13 vozů bude kategorie 2 (S2000 a R5). Když se k tomu všemu přidá vstup grátis (s výjimkou Autodrom Show v Sosnové) a dost možná příjemné počasí s teplotami kolem 20°, bude jistě na co se těšit.

Favoritem bude Kopecký, stát se však může cokoliv

Zraky fanoušků se budou bez pochyb upírat hlavně na Jana Kopeckého. Tovární jezdec Škody Motorsport a držitel nejvyšší priority FIA se jen stěží spokojí s něčím jiným než se zlatem, jednoduché to ale mít nebude. Na paty mu budou dýchat např. Václav Pech mladší, který je zatím první v rámci Mediasport mezinárodního mistrovství České republiky v rally, jistě uslyšíme též o Romanu Krestovi.

Fiesta R5 si na Rally Bohemia odbude premiéru

Ještě nikdy se v rámci oficiálního podniku v Česku nepředstavila Fiesta R5, zástupce kategorie, která by měla již v dohledné budoucnosti vystřídat současnou S2000. Znalci v oblasti motorsportu tak budou jistě zvědaví, zda se jí bude na Rally Bohemia v rukou Jana Sýkory dařit. Světová premiéra Fiesty R5 na Ypres Rally vyšla na jedničku – tehdy byl pilotem Thierry Neuville – ostré nasazení v rámci Finské rally bylo taktéž bezproblémové. Snad tedy bude mít i Sýkora trochu štěstí a se svým vozem nejenom dojede do cíle ale třeba i ukořistí nějaký ten triumf.

Kromě Sosnové bude Rally Bohemia zadarmo. Přijde více fanoušků?

Máte-li rádi motorsport, přijďte podpořit své favority na letošní ročník Bohemia Rally. Standardně je vstup zdarma, připlácí se pouze za Autoshow v Sosnové. Vychutnejte si buď moderní vozy pilotované jezdeckou špičkou anebo si nostalgicky zavzpomínejte na dobu, kdy, jak někdo říká, auta byla ještě auta. V rámci Rally Bohemia Legend se totiž představí hned čtyři desítky posádek na historických vozech. Na své si tedy přijde každý.

Zdroj foto: jansykora.cz


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016