ford-fiesta-novy-3
Počítejte s Fordem

Ford byl oceněn odbornou porotou magazínu Auto Express

 
ford-fiesta-novy-3

Hned čtyřmi tituly od známého britského motoristického časopisu Auto Express se může pochlubit automobilka Ford. Z toho dvě ceny připadly nové Fiestě. Ta je dle odborné poroty nejlepším mini autem roku, oceněna byla ale i jako vůz s nejdynamičtějším uvedením na trh. Dále byl oceněn Ford B-MAX coby mimořádně praktický rodinný vůz do pohody i nepohody a Transit Custom. U toho si porotci všimli zejména mimořádné úrovně praktičnosti, odolnosti a trvanlivosti ale také nízkých provozních nákladů, atraktivního vzhledu a nadstandardních jízdních vlastností.

Fiesta je mimořádně populární

Magazín Auto Express, zdá se, nepracuje ve vakuu. Pravidelně monitoruje přání, stížnosti a zkušenosti motoristů ve Velké Británii. Není tedy překvapením, že nové Fiestě propůjčil hned dva skalpy. Dle Auto Express totiž neexistuje žádné jiné cenově srovnatelné malé auto, které by poskytlo takovou úroveň bezpečnosti, kvality, spolehlivosti a dravosti jako nová Fiesta. A Britové si toto zřejmě uvědomují. Vždyť i přes celoevropský trend, v rámci kterého se prodává stále méně a méně aut a automobilky zažívají vážné potíže, popularita nové Fiestě roste.
Krize nekrize, zatímco v roce 2011 bylo ve Spojeném království registrováno 96 tisíc nových Fiest, o rok později to již bylo 109 tisíc a jen v první polovině tohoto roku našla Fiesta nový domov v garážích více než 60 tisíc nových majitelů. Úplnou třešničkou na dortu je pak sportovní verze ST. Té se díky neagresivní cenové politice a hlavně prvotřídním jízdním vlastnostem v Británii prodalo slušně přes 2000 kusů.

B-MAX je dle Auto Express nejlepší pětimístné MPV

U nového B-MAXu zaujal porotu kromě inovativního řešení karoserie (B-MAXu totiž chybí klasický boční sloupek) také jednolitrový motor EcoBoost o výkonu 125 koní. Ten si dokáže i s naloženým B-MAXem pohrát jako nic, přitom jeho spotřeba nejde ani při agresivní jízdě nad 7 litrů. Dlouhodobý průměr se pohybuje někde kolem 5,5 litrů, a to v kombinovaném režimu.
B-MAX je navíc maximálně praktický, jeho interiér byl navržen a testován tak, aby odolal všem nástrahám rodinného vozu. Výsledkem jsou snadno omyvatelná sedadla, která se nepotrhají, téměř nepoškrábatelné plasty apod. Pokud hledáte mimořádně praktický a přitom atraktivní rodinný vůz do města i na dálnici a musíte se vejít pod magickou cifru 300 tisíc korun, jen stěží najdete vhodnějšího kandidáta než nový B-MAX.

Transit Custom byl oceněn díky kombinaci atraktivity, dravosti a mimořádné úrovně praktičnosti

Dle Auto Express si nový Transit Custom zaslouží ocenění pro nejlepší van roku (mimochodem tuto cenu časopis udělil letos poprvé) díky brilantně řešené koncepci vozu. Na jedné straně je totiž Transit zarputilý pracant, na straně druhé překvapí výbornými jízdními vlastnostmi, atraktivním designem exteriéru i interiéru a nejnižšími provozními náklady ve své třídě.
Mimochodem, věděli jste, že je Transit Custom také první dodávka v tomto segmentu, která získala v hodnocení Euro NCAP plných 5 hvězdiček? Dvě z jeho inovativních technologií, upozornění na vyjetí z jízdního pruhu a Ford SYNC se službou Nouzová asistence, navíc obdržely ocenění Euro NCAP Advanced za technologii, a to coby první užitkový automobil v historii.
Transit Custom je v řadě Transit modelem střední velikosti. Pyšní se nejhospodárnějším provozem ve své třídě, a to především díky úsporným technologiím ECOnetic, jako je např. systém Stop-Start nebo inteligentní rekuperační dobíjení. V pohodlném a odolném interiéru se vám bude lépe a snadněji pracovat. Kabina poslouží jako mobilní kancelář. Ani velikost úložného prostoru nemá v této třídě konkurenci. Ať už si vyberete verzi Van, Kombi nebo Kombi Van, vždy budete mít k dispozici pokročilé technologie včetně hlasového ovládání Ford SYNC* a připojení pro MP3/iPod přehrávač i mobilní telefon.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016