14F150Tremor_570
Počítejte s Fordem

Nový Ford F-150 Tremor představuje první sportovně laděný pick-up poháněný motorem z řady EcoBoost

 
14F150Tremor_570

Robustní, majestátný a odolný a přesto úsporný a ekologický. Takový je nový Ford F-150 ve verzi Tremor. Vůz je osazen šestiválcem EcoBoost poskytujícím nekompromisní výkon 365 koní, který je ve srovnání s tradičním V8 mimořádně úsporný. Při jízdě mimo město totiž spolyká jen asi 10 litrů benzínu na 100 km.

Další variace na živoucí legendu F-150

Bylo by až nudné zde uvádět všechny triumfy, kterými se slavný pick-up F-150 pyšní. Nejprodávanější, nejoblíbenější, nejpraktičtější atd. byl již tolikrát, že jej z pedestálu amerického motorismu nesesadí snad nikdo. Automobilka Ford však ani přesto nežije z historie a nespoléhá na pomíjivou sílu setrvačnosti. Model F-150 proto dále inovuje, upravuje a personalizuje, aby si na své přišel opravdu každý. Výsledkem je mimořádná versatilita, designová proměnlivost ale také ekologičnost a úspornost.

EcoBoost nabídne výkon osmiválce a spotřebu šestiválce. O dravý design se postará FX Appearance Package

Nový Ford Tremor sice nabízí všechny výhody klasického F-150 (odolnost, dobré jízdní vlastnosti v terénu a mimořádnou přepravní kapacitu), primárně je však určen na silnice. Ne že by jej tisíce kilometrů ujetých po polních cestách amerického středozápadu dokázaly vyvést z míry, díky atraktivnímu designu kombinujícímu nejen několik barev ale také odstíny šedi, nízkoprofilovým dvacetipalcovým kolům z lehkých slitin a vysoce výkonným xenonům by ale, uznejte sami, byla velká škoda jej umazat od bláta či odřít.

Atraktivní interiér dělá z Fordu F-150 Tremor módní značku

Skalním zastáncům legendárního modelu F-150 se Tremor nemusí líbit. Přece jen černá velurová kůže na sportovních sedadlech se širokým bočním vedením, ručně červeně obšívaný volant či třeba prvky z leštěného kovu tak trochu zpochybňují základní filozofii modelu F-150, kterou je odolnost, praktičnost a houževnatost. Nutno ale říci, že je Tremor třeba brát spíše jako limitovanou edici určenou pro určité omezené spektrum zákazníků. Kombinuje v sobě totiž typickou americkou robustnost a tvrdohlavost s jemnými a elegantními prvky, které známe spíše z evropských či japonských sportovních a luxusních vozidel. I přes na americké poměry až přílišnou hravost a eleganci však Tremor zůstává tou správnou “efstopadesátkou”. Pokud potřebujete odtáhnout do prudkého kopce tříapůltunový přívěs, nebudete mít problém. Pokud na jeho korbě budete chtít odvézt půlku obýváku, jen se vás zeptá “a proč ne rovnou celý?” Rozhodnete-li se jej navíc protáhnout šedesátkou po polňačce, nemusíte se bát, že mu uškodíte. Vždyť od toho je tady již 65 let legenda jménem Ford F-150.

Bezprecedentní kombinace výkonu a nízké spotřeby vás přesvědčí o významu slova EcoBoost

Ani slavnému pick-upu se nevyhnul trend snižování spotřeby paliva a emisí. Výsledkem je tříapůllitrový šestiválec, který poskytuje mamutí výkon 365 koní/420Nm a je tak, po šestilitrovém osmiválci nejsilnější pohonnou jednotkou. Díky své síle je akcelerace F-150 hbitá, motor reaguje na sešlápnutí plynového pedálu velice promptně a hlavně se spokojí s mnohem menším přídělem benzínu, než na který bychom mohli být u takto velkého vozu zvyklí. Mimo město je totiž možné se s ním dostat i pod 10 litrů, v kombinovaném provozu je třeba se připravit zhruba na 12 litrů, při vyšších rychlostech na dálnici a v městském provozu si řekne asi o 15 litrů.

Ford F-150 se u nás oficiálně neprodává. Na silnicích se s ním však setkat můžeme

Pokud máte zájem ať už u Tremor či jiný Ford F-150, budete muset vyhledat buď specializovaného dovozce anebo autobazar (chcete-li koupit ojetinu). Oficiálně se totiž tento model do Čech nedováží. Pokud máte strach ohledně nedostupnosti náhradních dílů či servisu, můžete být klidní. Pouze je nutné připravit se na delší dodací lhůty. Servisní úkony by měly být schopné provést jak autorizované servisy tak servisy zaměřující se na americké vozy.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016