DSC_1701
Počítejte s Fordem

Martin Prokop na Sardinii exceloval. Odváží si páté místo

 
DSC_1701

Velkým úspěchem skončila rallye na Sardinii pro české duo Prokop/Ernst. Během sedmého podniku sezóny totiž podali Prokop s Ernstem vynikající a vyrovnaný výkon, když se svou Fiestou WRC dojeli pátí. Pro jihlavského jezdce tak jde o nejlepší umístění tohoto roku a druhé nejlepší v kariéře.

Martin Prokop se opět vyvaroval jezdeckých chyb. Fiona sloužila jak měla

Fiesta WRC, kterou Prokop s Ernstem prohánějí po tratích po celém světě, na Sardinii fungovala bez problémů. Pilot Jipocaru sice během jedné z rychlostních zkoušek najel na kámen, který poškodil tlumič, výměna však byla bezproblémová a celková ztráta minimální. S výsledkem závodu tak může být nadějný pilot zcela spokojen: “Je to vynikající, jsem nadšený. Výborný výsledek a pro celý náš tým veliká vzpruha, kterou po první polovině sezony potřebujeme. Celou soutěž se mi jelo výborně, byl jsem si jistý s autem i jízdním stylem. Škoda, že je teď před Finskem měsíc pauza, hned bych zase příští týden závodil.” I přes notnou dávku euforie však Prokop uznává, že Sardinie nebyla jednoduchá: “Nejen auto, ale i já jsme dostali zabrat. Program rally se zkrátil a nahustil do pouhých dvou dní, což třeba včera znamenalo sedmnáct hodin v závodním autě, můj absolutní rekord, dost smutný pro moje bolavá záda. Ale páté místo je pro nás parádní lék.”

Estonskou rallye Jipocar vynechá. Bude se připravovat na Finsko

Na rozdíl od předešlých ročníků Estonské rallye se té letošní Prokopova Fiesta nezúčastní. Tým chce investovat čas i peníze do přípravy na finskou štaci a doufá, že tak Prokopovi připraví solidní zázemí pro zisk dalšího výborného umístění. Ostatně jak se ukázalo i na Sardinii, vyrovnaná forma, absence technických problémů a perfektně sladěný servisní tým dokáží udělat zázraky a v konečném zúčtování dostat Martina Prokopa mezi absolutní světovou špičku motorsportu.

Zdroj foto: martinprokop.com


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016