2013 Sardinia Rally
Počítejte s Fordem

Po drobném zaváhání opět na koni. Ogier si ze Sardinie odvezl plný počet bodů

 
2013 Sardinia Rally

V souvislosti s posledním závodem MS v rallye se začalo tak trochu pochybovat o formě Sebastiena Ogiera. Francouzský jezdec ale dal v sardinském vedru o sobě opět vědět. Suverénně zvítězil, odvezl si plný počet bodů a druhému Latvalovi se tak vzdálil na více než solidních 64 bodů. Pokud se Ogierovi nepřihodí nic nečekaného, pravděpodobně v celém seriálu MS v rallye zvítězí. Ale nepředbíhejme.

Ostatní jakoby neexistovali

Ogier, o kterém se mluví jako o nástupci legendárního Loeba, se vedení na sardinské šotolině ujal již během první rychlostní zkoušky a své prvenství si udržel až do cíle. Výsledkem bylo zcela zasloužených 28 bodů. Díky nim Ogier suverénně vede aktuální tabulku jezdců a je velmi nepravděpodobné, že jej ještě někdo předběhne. Ovšem za předpokladu, že nedojde k nějakém nečekanému zvratu (zranění, vážnější nemoc apod.).

Latvala měl opět problémy

Finskému pilotovi a bývalé jedničce Fordu se na Sardinii relativně dařilo. Třetí místo rozhodně není žádnou tragédií, nebýt defektu a ztráty kolem dvou minut, jistě by bral cenný kov. Za zmínku stojí zejména Latvalův finiš. Vždyť ještě před první sobotní rychlostní zkouškou ztrácel na čtvrtého Sorda přes půl minuty. V celkovém součtu mu ale nadělil zhruba minutu a půl.

Briliantní premiéru ve WRC si odbyl Elfyn Ewans

Na krásném šestém místě skončil na Sardinii velšský pilot Ewans. Ten se sice neznal s navigátorem, poprvé v životě oficiálně závodil s vozem WRC, nic z toho jej však nepřekvapilo. Dojel šestý a coby záskok za Al-Attiyu rozhodně nezklamal.

Neuville s Fiestou WRC byl druhý. Ostberg boural

Na druhém místě se ztrátou jedné a čtvrt minuty skončil Thierry Neuville. Šlo tak o nejlepší umístění vozu Fiesta WRC v závodě. Mads Ostberg v pátek sice havaroval, vůz však nebyl vážně poškozen a závodník byl schopen pokračovat v jízdě. S celkovým osmým místem a ziskem alespoň nějakých bodů tak může být Nor částečně spokojen.

Zdroj foto: automobilsport.com


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016