2014-Ford-Transit-placement-626x382
Počítejte s Fordem

Před pár dny Ford vyrobil užitkový Transit s pořadovým číslem 7000000

 
2014-Ford-Transit-placement-626x382

Od roku 1965, kdy byla představena první verze dodávky Transit, se tohoto modelu vyrobilo již 7 milionů kusů. Během své téměř pět století čítající kariéry si vůz vydobyl pozici legendy. Dost možná jde totiž o celosvětově nejznámější a nejdiskutovanější užitkový vůz. Na rozdíl od další legendy, série F, která je téměř specificky záležitostí pouze amerického trhu, si Transit vybudoval solidní renomé po celém světě. Vždyť oficiální dealerství Fordu prodává Transit v celkem 118 zemích na šesti kontinentech. Mimochodem věděli jste, že kdyby se všechny kdy vyrobené vozy Transit seřadily těsně za sebou, vytvořily by kolonu dlouhou jako obvod zeměkoule?

Transit a Mustang. Srovnáváme nesrovnatelné

Srovnávat kultovní sportovní vůz Mustang s dodávkou Transit by se mohlo zdát tak trochu jako důsledek dlouhého pobytu na ostrém slunci. Ovšem tyto dva vozy mají společné dvě zásadní věci. Byly představeny v podstatě ve stejný čas a na rozdíl od nespočtu dalších modelů se stále vyrábějí. Navíc neztratily nic na své oblíbenosti. Právě naopak. Transit nově dobývá rozvíjející se trhy (Čína, Thajsko, Indie), u Mustanga je plánována expanze na evropský trh. Nic tedy nenasvědčuje tomu, že bychom např. za pět či deset let o obou těchto vozech neměli slyšet.

Jubileum Ford oslavil při příležitosti otevření nové továrny na vůz Transit v čínském Jianglingu

O tom, že je Transit stále při síle, svědčí mimo jiné i investice v řádu stovek milionů dolarů do výrobního závodu v čínském městě Jiangling. Zde bude společnost JMC (Jiangling Motors Corp) v reakci na stále nenasycený čínský automobilový trh produkovat jak své vlastní vozy tak vozy Transit.

Do Evropy přijede nový Transit příští rok

Zbrusu nový Transit pro evropský trh by se měl představit na jaře roku 2014. Bude stát na vrcholu modernizované a rozšířené řady užitkových vozů Ford Transit, mezi které patří také Transit Custom, Transit Connect and Transit Courier. Kromě atraktivního designu a výborných jízdních vlastností nabídne nebývalý komfort, moderní technologie a nízkou spotřebu paliva a minimální servisní náklady.

Výroba Transitů akceleruje

Je zajímavé sledovat, jak se v minulosti vyvíjely prodeje užitkového vozu Transit. Po svém představení musela tato dodávka čekat celých 11 let, než se jí prodal první milion kusů. Druhý milion již trval pouze 9 let, třetí taktéž, čtvrtý milion však Transit překonal po pouhých 6 letech. Ani zde se však jeho expanze nezastavila. Pátý a šestý milion vůz “sfouknul” za pět let, dosáhnout sedmého milionu však trvalo pouhé tři roky. Budou-li prodeje Transitu akcelerovat podobným tempem i v budoucnu, možná se dočkáme výroby milionu kusů během pouhého roku (do roku 2016 však Ford počítá se zhruba 400 tisíci kusů. To by znamenalo jen v rámci oficiálních dealerství jeden prodaný Transit každých 80 sekund).

Transit upoutá širokou výbavou, spolehlivostí a nízkými provozními náklady

Transit je poháněn motory z nové úsporné řady Duratorq TDCi 2,2 l, které mohou v kombinaci s technologiemi Ford ECOnetic snížit náklady na vlastnictví Transitu i jeho dopad na životní prostředí. Tyto vyspělé motory splňují přísné emisní normy Euro 5, současně však poskytují výrazně vyšší výkon i točivý moment než dosavadní jednotky: od 74 kW/310 Nm až po 114 kW/470 Nm. Každý motor byl pečlivě vyvíjen a testován pro potřeby modelů s pohonem předních, zadních i všech čtyř kol.

Systém Stop-Start dodávaný na přání k novým motorům Duratorq Euro 5 pomáhá snižovat spotřebu paliva a emise CO2 v hustém provozu. Při zastavení automaticky zhasne motor a znovu ho spustí, jakmile se dotknete spojkového pedálu. Vzhledem k tomu, že při jízdě po městě běží motor často naprázdno, brzy pocítíte přínos této úsporné technologie ve svém rozpočtu.

Vzhledem k tomu, že váš užitkový automobil může každoročně najet až desetitisíce kilometrů, jsou náklady na údržbu a opravy zcela zásadní. S tímto vědomím Ford navrhl Transit tak, aby cíleně minimalizoval celkové náklady na vlastnictví.


Diskuze

  • Osmnactka18

    7mi miliontý kus mluví za vše. Ford je firma s tradicí. Ve firmě také používáme Transita. Tímto děkuji autopůjčovně http://www.dodavky-express.cz za příznivé ceny


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016