Portugal
Počítejte s Fordem

Elfyn Evans nakonec pojede s Fiestou WRC. Na Sardinii zastoupí za Al-Attíyu

 
Portugal

Nadějný velšský jezdec Elfyn Evans, který za své vítězství v nižší kategorii dostal od FIA možnost čtyř startů v královské WRC, se měl na Sardinských klikaticích představit s Fiestou R5. Nakonec však pojede s Al-Attiyovou Fiestou WRC, a to i se stejným navigátorem. Důvodem je stanovisko FIA, dle kterého Evans nemůže bodovat v kategorii WRC2, třebaže by závodil s vozem R5.

První Evansův ostrý start ve voze WRC

Mladý Velšan je sice testovacím jezdcem M-Sportu a Fiesty WRC dobře zná, nikdy s ní však na ostro nezávodil. A co víc, na Sardinii se představí společně s navigátorem Nassera Al-Attiyi, se kterým ještě taktéž nikdy nezávodil. Závodník však spoléhá na kvalitní zázemí týmu Qatar M-Sport, bohaté zkušenosti svého navigátora a také na svou mimořádně kvalitní formu, která jej od loňského vítězství ve WRC2 ještě neopustila.

Sardinie bude výzva. I přesto se ale Evans těší

“Bude skvělé se dostat za volant za soutěžních podmínek, ale určitě to bude velká výzva,” prohlásil Elfyn Evans v rozhovoru pro wrc.com. “Pojedu poprvé na Sardinii, poprvé ve voze WRC a poprvé s Giovannim. Ale s týmem v mých zádech a s Giovanniho velkými zkušenostmi vím, že to bude zvládnutelné. Pokusím se dostat na Sardinii co nejrychleji, sejít se s ním a zvládnout co nejvíce přípravy. Vyrazíme, najdeme si nějakou silnici daleko od trati soutěže a budeme si zvykat na sebe a na rozpis. Jsem si jistý, že vše bude fungovat. Soutěž si chci užít a získat další zkušenosti. Učím se celou dobu a pokud zvládnu všechny rychlostní zkoušky až do cíle na této náročné soutěži, tak budu spokojen.” Nechme se tedy překvapit, jak se bude velšskému talentu dařit. Rallye na Sardinii startuje již tento pátek a jistě bude, tak jako v minulém roce, na co se těšit.

Zdroj foto: elfynewans.com


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016