Ford B-MAX
Počítejte s Fordem

Vstup na evropský trh se novému B-MAXu vydařil. Je nejprodávanějším vozem segmentu

 
Ford B-MAX

Za pouhých několik měsíců se novému modelu B-MAX podařil nevídaný kousek. V rámci Evropy se totiž stal nejoblíbenějším vozem ve své třídě. Díky tržnímu podílu přes 15 % poráží i dlouho zavedené rivaly, jako jsou Citroen C3 Picasso, Honda Jazz či Opel Meriva.

B-MAXů se jen za první čtvrtletí prodalo téměř 20 000

Během prvních třech měsíců si v Evropě B-MAX našel cestu k 18 500 zákazníkům a porazil tak kromě řady japonských vozů i stálice v segmentu, mezi které patří známý Picasso od Citroenu či třeba Opel Meriva. “Nový B-MAX má za sebou vynikající start,” nechal se slyšet Roelant de Waard, viceprezident Ford of Europe pro marketing, “přičemž zvláště silnou poptávku registrujeme ze strany privátních zákazníků. Svým atraktivním designem, důmyslným řešením dveří a chytrými technologiemi B-MAX skutečně změnil očekávání zákazníků v sektoru malých automobilů.” Pokud vás zajímají údaje z ČR, v rámci oficiálních dealerství se zde během prvního čtvrtletí prodalo celkem 650 B-MAXů. Nutno ovšem dodat, že číslo by bylo jistě vyšší, přičetli bychom i vozy z exportu, příp. vozy zánovní a ojeté.

B-MAX je mimořádný na první pohled

Nový Ford B-MAX byl vyvinut speciálně do městského provozu. Vůz má sice úsporné rozměry, ale jeho důmyslný systém otevírání dveří Ford Easy Access vytváří vstupní otvor o šířce 1,5 m, čímž umožňuje pohodlný přístup do prostorného a do detailů propracovaného interiéru, který nemá v této třídě konkurenci.

Technologicky vyspělý automobil

Kromě jedinečného designu se B-MAX může pochlubit také celou řadou technologií usnadňujících řízení, zvyšujících požitek z jízdy a snižujících náklady na provoz. Například systém Active City Stop zabraňuje kolizím při nízkých rychlostech prostřednictvím automatického brzdění v případě potřeby. Systém Ford SYNC vám umožní ovládat poslech hudby a mobilní telefon prostřednictvím jednoduchých hlasových povelů – systém dokonce dokáže číst i textové zprávy. A revoluční benzinový motor 1.0 EcoBoost, který vyhrál v prestižní anketě “International Engine of the Year 2012“, dodává výkon odpovídající motoru s objemem 1,6 litru, přestože má objem pouhý 1 litr. Současně nabízí i nejnižší spotřebu paliva ve své třídě.

I přes netradiční koncepci byste v dané třídě bezpečnější auto nenašli

Absence B-sloupku sice může působit podezřele, co se týče úrovně bezpečnosti, nebezpečný však nový B-MAX rozhodně není. Nezávislá organizace Euro NCAP odměnila bezpečnostní vlastnosti nového Fordu B-MAX nejvyšším možným hodnocením, a to pěti hvězdičkami! Tento nový všestranný kompaktní model získal skóre 83 % za celkovou úroveň ochrany, přičemž ochrana dospělých byla ohodnocena na 93 % a ochrana dětských pasažérů na 84 %. To z nej činí nejbezpečnější automobil své třídy. Také zabezpečení vozu je na stejně vysoké úrovni včetně systému globálního otevírání / zavírání, který umožňuje otevírání a zavírání dveří na dálku použitím klíčku. K dispozici je také obvodový alarm.

Evropští zákazníci volí prémiovou výbavu Titanium

Nejprodávanější výbavou je u B-MAXu, možná trochu paradoxně, prémiová Titanium. Zvolilo se ji více než 50 % kupců. Kromě toho jsou více než tři čtvrtiny všech B-MAXů vybavené komunikačním systémem SYNC, téměř polovinu vozů pak pohání oceňovaný jednolitr EcoBoost. Ten má výkon 100 nebo 120 koní, což odpovídá standardnímu motoru s objemem 1.6 litru. Přitom má však malý EcoBoost spotřebu stále o 20 % nižší než ostatní srovnatelné benzínové motory. Jeho spotřeba a emise CO2 spíš odpovídají motoru vznětovému. Aby toho bylo dosaženo, prodělal motor celou řadu zásadních úprav, jejichž výsledkem je mimo jiné rychlejší zahřátí na provozní teplotu či snížené tření. Kromě výkonu a spotřeby si však oblíbíte také jeho jedinečný zvuk a sportovní charakter.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016