ford-fiesta-novy-3
Počítejte s Fordem

Každých 100 vteřin se v Evropě prodá jedna Fiesta

 
ford-fiesta-novy-3

Nová Fiesta se na starém kontinentě těší mimořádné oblibě. V prvním čtvrtletí roku 2013 se dokonce stala nejprodávanějším malým vozem a druhým nejprodávanějším osobním vozem vůbec. Jen v březnu se Fiest prodalo přes 40 tisíc, v celém prvním čtvrtletí to pak byl necelý dvojnásobek. To znamená, že každých 100 sekund se v Evropě prodá jedna nová Fiesta (pokud bychom brali v potaz i trh zánovních, ojetých či ukázkových vozidel, číslo by bylo ještě ohromnější).

Ford z lítého konkurenčního boje vychází jako vítěz

Segment malých vozidel je v současnosti velmi nasycený a panuje zde tvrdá konkurence. Kromě zavedených evropských vozů (Polo, Fabia, Clio apod.) a relativně mladých hráčů (např. Dacia) stojí proti Fiestě i nespočet japonských, korejských a amerických modelů (bereme-li tedy evropskou divizi Chevrolet jako americkou automobilku). Řada z nich se navíc pyšní cenovkami i pod 200 tisíci korunami. Oblíbené Fiestě to ale, zdá se, vůbec nevadí. Právě naopak. Zákazníci tak nejspíše dokáží ocenit skutečnost, že u Fordu za průměrné peníze dostanou nadprůměrný produkt. Jen pro ilustraci: více než polovina v Evropě prodaných Fiest je vybavena multimediálním systémem SYNC s funkcí automatického nouzového volání.

Nejoblíbenější barvou je paradoxně bílá

Bílá barva nikdy u aut moc nefrčela. Alespoň se to tak tradovalo. Nová Fiesta ale boří mýty. Nejčastěji je totiž – alespoň co se týče celé Evropy – objednávána nikoliv ve stříbrné, černé či tmavě modré barvě ale naopak v bílé. Tu si totiž zvolila téměř čtvrtina celoevropských zákazníků. Černá barva je až druhá těsně následovaná stříbrnou.

V roce 2012 ocenilo technologickou vyspělost a atraktivní design Fiesty více než 300 000 Evropanů

306 405 – to je číslo, které označuje počet Fiest prodaných v rámci Evropy v celém roce 2012. Nutno ale dodat, že jde o údaj beroucí v potaz pouze oficiální dealerství. Pokud bychom opět připočetli ještě ojeté, zánovní a ukázkové vozy, příp. vozy z importu, vyšlo by nám číslo ještě vyšší. Mimochodem, pokud bychom postavili do řady za sebou všechny Fiesty prodané v Evropě v roce 2012, získali bychom kolonu táhnoucí se z Brna až do Florencie. Pokud bychom k nim “připojili” ještě ty, které se prodaly během prvního čtvrtletí 2013, “dorazili” bychom až do Říma.

Moderními technologiemi prošpikovaný vůz

Nový Ford Fiesta v sobě kombinuje současný styl s nejmodernější technologií a každá funkce byla navržena tak, aby vám pomáhala maximálně využít každý den. Díky Ford SYNC můžete vybrat skladbu z USB, MP3 přehrávače nebo iPodu® či ji přehrávat ze svého mobilního telefonu. Systém vám umožňuje telefonovat a přijímat hovory za pomocí hlasového ovládání. Navíc nemusíte tak často zastavovat kvůli tankování: náš několikrát oceněný motor 1.0 EcoBoost kombinuje překvapivý výkon s vynikající spotřebou pouhých 4,3 l/100 km. Řada inovativních technologií zajišťuje, že vaše každodenní jízda bude bezpečná, pohodlná a zábavná. Můžete si vybrat z 12 úžasných barev karoserie.

Fiesta je důkazem, že i malý vůz může být bezpečný

Nový Ford Fiesta nabízí vynikající úroveň bezpečnosti. Tuto skutečnost ocenila i přední nezávislá evropská organizace pro bezpečnost automobilů Euro NCAP. Nejen, že Fiesta získala maximálních pět hvězdiček za celkové hodnocení bezpečnosti, vůz rovněž získal ocenění Advanced za tři moderní technologie: Active City Stop, Ford My Key a systém SYNC s funkcí automatického nouzového volání Emergency Assist.

Frčí i sportovní provedení ST

Kromě běžné Fiesty, které se po celém světě prodalo v loňském roce téměř tři čtvrtě milionu, díky čemuž obdržela titul nejprodávanějšího subkompaktního automobilu na světě, frčí i sportovní verze ST. Ta nabídne nejlepší dynamiku ve své třídě, prvotřídní podvozek, sedačky od renomované firmy Recaro a mnoho dalšího.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016