Výrobní_linka_na_motory_EcoBoost
Počítejte s Fordem

Repasované náhradní díly: punc originality za rozumnou cenu

 
Výrobní_linka_na_motory_EcoBoost

Majitelé zejména starších vozů řeší při případné poruše či havárii, zda poškozené díly vyměnit za originální či neoriginální. Hlavním parametrem výběru je bohužel často cena. Neoriginální díly jsou sice výrazně levnější, ovšem ne vždy je jejich kvalita odpovídající. Určitým kompromisem může být použití repasovaných/výměnných dílů.

O třetinu nižší cena, stejná kvalita i záruka

Společnost Ford má dlouhou tradici ve využívání tzv. výměnných/repasovaných náhradních dílů. Z použitých náhradních dílů vznikají v továrně renovované/repasované díly, které se svojí kvalitou rovnají novým originální dílům, ale jsou v průměru o 30 % levnější. Renovace znamená, že díly jsou ve výrobním závodě do detailu rozebrány, vyčištěny a opotřebené části jsou nahrazeny novými. Požadavky na funkčnost repasovaných náhradních dílů jsou přesně stejné jako u odpovídajících nových náhradních dílů a na repasovaný díl se vztahuje stejná záruka jako u nových dílů. Společnost Ford přebírá veškerou odpovědnost za tyto výrobky.

Na repasovaný díl má nárok každý. Je však nutné jej “vyměnit” za díl původní

Nákup repasovaného dílu s cenovým zvýhodněním je podmíněm vrácením původního náhradního dílu při koupi repasovaného dílu. Všechny vratné díly jsou rozděleny do skupin dle kódů a příslušných skupiny a musí splňovat následující kritéria:

  • nesmí být znečištěné
  • nesmí být mechanicky poškozené – jedná se především o díly z havarovaných vozidel, prasklý blok motoru, nebo viditelné poškození hlavy válců apod. Poškození dílu nesmí vylučovat jeho repasovatelnost. V tomto případě je nutná konzultace u dealera.
  • nesmí být silně zkorodované
  • musí být zbaveny veškerých provozních kapalin (olej, paliva)
  • musí být kompletní a smontované
  • musí být originální

Pokud jsou tyto podmínky splněny, neměl by být žádný problém konkrétní náhradní díl vyměnit. Cenové zvýhodnění oproti zcela novým dílům je tak asi 30 % a na repasované díly se vztahuje totožná záruka jako na díly nové. V některých případech může dealer požadovat tzv. kauci, především v případech, kdy je sporné, jestli díl splňuje podmínky pro vrácení. Na kontrétní podmínky nákupu vámi vybraného repasovaného dílu se dále informujte u svého dealera Ford.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016