MartinProkopRallyArgentina3
Počítejte s Fordem

Martin Prokop v Argentině své famózní vystoupení nezopakoval. Bodovat se mu ale podařilo

 
MartinProkopRallyArgentina3

Na argentinské šotolině se letos továrním vozům Ford moc nedařilo. Nejlépe skončil Novikov. Ten sice bojoval i o bronz, před čtvrtým Latvalou však měl náskok pouhých osm vteřin. Famózním nedělním finišem, který skončil vítězstvím ve všech rychlostních zkouškách, ho však Fin o třetí místo obral. Martin Prokop pak dojel celkově desátý, vyhrál Loeb.

Loeb porazil suverénního Ogiera. Ten si však upevnil pozici v rámci bodování MS

Legendární Francouz jel do Argentiny s cílem vyhrát. A to se mu povedlo, když svému krajanovi a zároveň jmenovcovi Ogierovi nadělil v součtu téměř minutu. Nutno ale dodat, že Loebovo působení v rámci MS v rallye je už spíše exhibiční. Francouz totiž jezdí pouze vybrané závody. Pokud jde o celkový seriál závodů MS, Ogier nemá důvod být po svém argentinském působení nespokojený. Ziskem 20 bodů si totiž upevnil své první místo, když průběžně druhý Hirvonen na něj už ztrácí 65 bodů. Jak řekl sám Ogier po dojezdu do cíle, “měli jsme skvělý start do soutěže, myslím si, že naše tempo bylo velmi dobré, ale bohužel k tomu aby jste porazili Seba potřebujete nejen dobré tempo, ale také jet bez výkyvů a nemít žádné problémy. O tomto víkendu jsme měli trochu moc problémů.” Mluvil, mimo jiné, i o své jezdecké chybě na sedmé erzetě.

Martin Prokop vyměnil pneumatiky Dmack za Michelin. Risk se však tak úplně nevyplatil

I přes relativní spokojenost s pneumatikami Dmack, se tým Martina Prokopa rozhodl vyměnit dodavatele a jezdit opět na Michelinech. Svou roli na tomto rozhodnutí má pravděpodobně i tlak sponzorů na stále lepší umístění. Těžko říct, zda se tento krok vyplatil. Na start Rallye Argentina se totiž Prokop s Ernstem postavili, aniž by předtím nové pneumatiky vyzkoušeli, pohráli si s nastavením auta či upravili jízdní styl. I přes tyto peripetie však nakonec Jipocar na argentinských pláních urval bodované místo.

Od roku 2005 v Argentině vyhrál vždy Loeb

Již osmou výhru v řadě si na argentinské šotolině připsal Sebastien Loeb. Do určité míry k tomu však přispěli i technické problémy Ogiera. Zhruba 40sekundovou ztrátu, kterou Ogier nabral díky své jezdecké chybě, kdy skončil v hodinách, by se mu možná ještě bývalo podařilo stáhnout. Nakonec však ale přišel ještě defekt, který definitivně rozhodl o osmém triumfu Loeba v řadě: “Byla to těžká rally s náročnými rychlostními zkouškami,” dodává Loeb, “ale byla zde skvělá atmosféra a bylo skvělé to pociťovat po celý víkend. Po tolika měsících od mé poslední šotolinové soutěže bylo v prvních zkouškách těžké najít ten správný pocit a přinutit auto jet tak, jak já chci, ale byla to dobrá jízda.”

Zdroj foto: martinprokop.com


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016