BlobServer
Počítejte s Fordem

Nové Tourneo Courier představuje elegantní přechod mezi osobním vozem a dodávkou

 
BlobServer

Při výběru nového automobilu se patrně nejdřív zajímáte o jeho praktičnost, prostornost a spotřebu. Kvůli tomu však nemusíte slevovat ze svých nároků na komfort, styl a technologie. V roce 2014 na český trh dorazí nový Ford Tourneo Courier.

Díky návrhářskému směru Ford kinetic Design nabídne tento kompaktní, ale překvapivě prostorný, automobil spoustu místa pro čtyři až pět lidí i všechna jejich nezbytná zavazadla. Nastupování do vozu usnadní posuvné boční dveře. Najdete zde také řadu vyspělých technologií včetně systému Ford SYNC s hlasovým ovládáním, díky kterému budete moci telefonovat s oběma rukama na volantu. V nabídce budou vznětové motory o objemu 1,5 nebo 1,6 l i oceňovaný přeplňovaný zážehový 1.0 EcoBoost, který kombinuje výkon velkého motoru s hospodárností malého. Kompaktní a stylový, flexibilní a úsporný, plný důmyslných funkcí a technologií: nový Ford Tourneo Courier nabídne vše, co od automobilu požadujete.

Mimořádně flexibilní zavazadlový prostor

Nastavitelné zadní plato vám pomůže rychle uspořádat všechno, co potřebujete vzít s sebou. Výškovým nastavením do jedné ze dvou poloh můžete oddělit těžké předměty od křehčích věcí nebo zakrýt veškerý náklad, aby nebyl na očích. A když nebude potřeba, může se plato uložit za opěradla zadních sedadel.

Nejnovější verze Ford SYNC a pokročilé hands-free technologie

Ford SYNC umožňuje ovládat přehrávání hudby a telefonovat ze svého mobilu jednoduchými hlasovými povely v některém ze světových jazyků. Pokud například máte ve svých kontaktech v mobilu „home“ jako místo svého bydliště, stačí říct: „Call home“ a systém automaticky vytočí požadované číslo. Prostřednictvím hlasových příkazů můžete také přehrávat hudbu z USB nebo MP3/iPodu®, popřípadě ji streamovat přes Bluetooth®* z kompatibilního mobilního telefonu.

Převratný jednolitr z vás brzdu provozu rozhodně neudělá

Unikátní zážehový motor 1.0 EcoBoost poskytuje takovou dynamiku, jakou byste čekali od motoru s objemem 1,6 l, ale při mnohem nižší spotřebě paliva i emisích CO 2. Přesvědčte se, že tři válce stačí, a to i v plném zatížení.

Odkládací místa na každém kroku

Svůj mobilní telefon, přehrávač MP3 nebo satelitní navigaci můžete bezpečně uložit do speciálního doku. Další vestavěná přihrádka obsahuje vstupy USB (s podporou funkce dobíjení) i audiokonektoru 3,5 mm. A protože dok se nachází přímo na palubní desce, hned nad přístrojovým panelem, má ho řidič hezky po ruce. Je jedno, zda si chcete odložit mince, láhev o objemu 1,5 l či třeba projektovou dokumentaci ve formátu A4: interiér Tournea Courier je plný šikovných odkládacích prostor. Má dokonce i speciální přihrádku pod předním sedadlem spolujezdce, do které se dá schovat například přenosný počítač.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016