Transit-Connect-2013-snadno-dostupny-nakladovy-prostor-600x270
Počítejte s Fordem

Nový Transit Connect oficiálně představen. Do prodeje se dostane na konci roku 2013

 
Transit-Connect-2013-snadno-dostupny-nakladovy-prostor-600x270

Na veletrhu užitkových vozů v Birminghamu byla představena modernizovaná verze atraktivního užitkového vozu Transit Connect. Jak je již u modelu Transit obvyklé, nabídne mimořádný a versatilní vnitřní prostor, nejnižší spotřebu paliva ve své třídě a nízké provozní a servisní náklady.

Pod kapotou bude i tříválec EcoBoost

Ford se v souvislosti s modelem Transit Connect rozhodl ke vskutku ambicióznímu kroku. Jednou z agregátových alternativ totiž bude jednolitrový tříválec EcoBoost oceněný titulem Motor roku 2012. Tříválcová dodávka, která uveze až tunu materiálu či zboží a nabídne vnitřní prostor více než 3,5 metrů krychlových, tu ještě nebyla. Zvolit bude možné i větší čtyřválec o objemu 1,6 litru, opět s technologií EcoBoost. Ten se však bude pravděpodobně dodávat pouze s šestistupňovou automatickou převodovkou. No a chybět nesmí ani osvědčené diesely Duratorq o objemu 1,6 litru. Ty budou laděné na 55, 70 a 85 kW.

Nejúspornější vůz ve své třídě

Nový Transit Connect bude nejhospodárnějším automobilem ve své kategorii. Kromě moderních, agilních a šetrných motorů se na tomto prvenství bude podílet i řada pokročilých systémů. Jmenovat můžeme například soubor technologií EcoNetic (aktivní maska chladiče, systém Auto-Start-Sop atd.).

Mimořádná úroveň bezpečnosti a zabezpečení

Nový Transit Connect nabídne kromě řady prvků pasivní bezpečnosti (airbagy, deformační zóny a vysokou tuhost karoserie) i spoustu aktivně-bezpečnostních prvků. Pod dynamicky stylizovanou karoserií a v obou předních dveřích se nacházejí vysokopevnostní výztuhy, které pomáhají zabránit deformaci prostoru pro cestující v případě bočního nárazu. Příčný nosník z bórové oceli za předním nárazníkem pohlcuje energii čelní srážky a bezpečně ji odvádí pryč od cestujících. Nechybí, vedle mimořádného podvozku, ESP, Ford SYNC s funkcí automatického nouzového volání i třeba omezovač rychlosti. Před zloději či vandaly váš Transit Connect ochrání dvoukanálové centrální zamykání či zámky, které jsou odolné proti navrtání či vypáčení.

Na výběr několik karosářských variant

Nový Transit Connect bude k dostání buď v kratší verzi L1 anebo prodloužené verzi L2. Pyšnit se bude nákladovým prostorem o objemu 3 resp. 3,7 metrů kubických. Přepravní možnosti vozu jsou mimořádné. Díky průvlaku v přepážce a sklopnému sedadlu spolujezdce dokáže Transit Connect přepravovat uvnitř vozu předměty o délce až 3,0 m (L1), respektive 3,4 m (L2). Na sklopném sedadle vedle řidiče mohou navíc cestovat dvě osoby. Pokud jde o karosářské varianty, k dispozici bude verze Van, Double Cab a Kombi. Verze L2 kombi pak dokáže převést až 7 osob. Přesné datum uvedení vozu na český trh zatím známé není, mělo by to však být ještě do konce tohoto roku.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016