ford-transit-courier-000-opt
Počítejte s Fordem

Kompletní modelová řada Transit byla představena v Birminghamu. Pro nový Transit Courier to byla navíc světová premiéra

 
ford-transit-courier-000-opt

Na prestižním veletrhu užitkových vozů v britském Birninghamu Ford prezentoval novou generaci rodiny Transit. Jako obvykle se mohou zájemci těšit na mimořádně nízké provozní náklady, bezkonkurenční užitnou hodnotu, bohatou výbavu a také skvělé jízdní vlastnosti. Precizní podvozek a silné motory vám totiž často dají zapomenout na to, že nesedíte v osobním voze.

Ford plánuje do roku 2016 zvýšit prodeje modelu Transit až o 50 %. Pomoci mu k tomu má nový Transit Courier

I přes stále se táhnoucí hospodářskou krizi má s novými Transity automobilka Ford ambiciózní plány. Do tří let by ráda zvýšila jejich prodeje až o polovinu, a to i díky novému agilnímu Transitu Courier. Tato roztomilá dodávka nabídne kromě největší přepravní kapacity ve své třídě řadu moderních technologií (např. SYNC či Active City Stop), vysokou úroveň komfortu a bezpečnosti ale také fluidní exteriér. Tomu dominuje, podobně jako u osobních vozů Ford, výrazná “tlama” na přídi. Pokud někdo tvrdí, že dodávka musí z principu vypadat nudně a unyle, očividně ještě neviděl nový Transit Courier.

Nový Transit Courier se pyšní řadou “nej”

Zbrusu nový Courier se jistě zapíše do historie modelu Transit. Její spektrum působnosti totiž rozšiřuje i do segmentu malých kompaktních dodávek. Založen je vůz na globální platformě segmentu B a bude tak přímým konkurentem např. pro VW Caddy. A v řadě ohledů jej i překoná. Mezi přednosti nového Transitu Courier totiž patří:

  • největší nákladový prostor ve své třídě
  • nejdelší ložná plocha (162 cm)
  • celoplošná plná či prosklená ocelová přepážka
  • skládací přepážka a sklopné sedadlo spolujezdce pro přepravu předmětů o délce až 259 cm (v doplňkové výbavě)
  • šestibodové ukotvení nákladu
  • nosnost až 660 kg

Srdcem Transitu Courier budou dva naftové a jeden benzínový motor

O pohon vozu se bude starat buď dvojice dieselových agregátů o objemu 1,5 a 1,6 litru (55 resp. 70 kW) anebo oceňovaný jednolitr EcoBoost. Ten bude naladěn na 74 kW. Všechny tyto motory vynikají skvělou úrovní agility, kvality a hospodárnosti. I při plném naložení se navíc nemusíte bát, že byste byli odsouzeni do role brzdy provozu.

Bohatá bezpečnostní výbava je samozřejmostí i u užitkových vozů

Nový Transit Courier posunuje vnímání užitkových vozů do zcela jiné sféry. V této dodávce se totiž můžete cítit stejně bezpečně jako v luxusní limuzíně. Nevěříte? Následující zdaleka ne konečný výčet bezpečnostních prvků vozu vás dost možná přesvědčí o opaku:


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016