ford.focus.016
Počítejte s Fordem

Akční ceny u Fordu končí. Nově budou zahrnuty již v běžném ceníku

 
ford.focus.016

Automobilka Ford se rozhodla, že ukončí politiku akčního prodeje. Zvýhodněné ceny budou pro přehlednost uvedeny již v základním ceníku. To by mělo přispět ke zprůhlednění nabídky a snad i zvýšení prodejů.

Kde je moc akcí, tam ani kuře nehrabe

Hlavním motivem ke změně cenové politiky vedla management společnosti určitá nepřehlednost. Jak se nechal slyšet Dušan Fornůsek, marketingový ředitel Fordu, “dosavadní situace, kdy jsme v ceníku měli kromě takzvaných běžných cen jednotlivých verzí vozu ještě snížené akční ceny, za které se prodávala naprostá většina vozů, byla už poněkud nepřehledná. Pro zákazníky bylo někdy složité se v tolika položkách vyznat. Proto jsme se rozhodli akční ceny zrušit, snížit také počet nabízených verzí a v cenících nadále uvádět jen ty základní ceny, ovšem v úrovni dřívějších cen akčních.” Nově by tak měl zákazník přesně a jasně vědět, kolik peněz za konkrétní model v dané výbavě zaplatí. Nebude se tedy muset probírat džunglí akčních cen a bonusů.

Základem je transparentnost

Běžnou praxí v automobilovém průmyslu jsou tzv. automatické slevy. O co jde? Typicky se tyto slevy nabízejí např. při uvádění nového modelu na trh. Zde výrobce stanoví cenu třeba na 300 tisíc korun, ovšem každý, kdo si vůz koupí, dostane automaticky 20 tisícovou slevu. A to bez jakýchkoliv dalších podmínek. Reálná cena, za kterou se vůz prodává – a se kterou i automobilka počítá – je 280 tisíc korun. Nic podobného však u Fordu nebude. Cenová politika se totiž má stát naprosto transparentní.

Zákazník neprodělá. Právě naopak

Bojíte-li se, že nové vozy Ford zdraží, jsou vaše obavy zbytečné. Právě naopak. Typickým příkladem je Focus se základní motorizací 1.6 a 85 koňmi pod kapotou. Ten oproti současné “akční” ceně lehce nad 320 tisíci spadne těsně pod 300 tisíc. Bude totiž k mání za krásných 299.990. A to již bohatě vybavený.

Zlevní i kombíky

Dalším krokem, ke kterému se Ford odhodlal, je snížení příplatků za karosářskou verzi kombi a pětidvéřový hatchback. V prvním případě doplatek spadne ze 34.000 na rovných 20.000 korun, v případě druhém bude sleva dokonce více než poloviční. Z původních 25.000 korun si totiž připlatíme pouze tisícovek deset.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016