EE3926
Počítejte s Fordem

Za vítězství ve WRC Academy dostane Elfyn Ewans možnost pěti startů v rámci WRC2. Poprvé se představí již v Portugalsku

 
EE3926

Nadějný welšský jezdec Elfyn Ewans, který zvítězil v minulém ročníku WRC Academy, dostane možnost celkem pěti startů v rámci kategorie WRC2. Nad ní je už pouze WRC, odkud známe hvězdy jako Loeb, Latvala či Ostberg. Poprvé se mladý jezdec představí již zanedlouho v Portugalsku, a to pod hlavičkou Qatar M-Sportu.

V Portugalsku pojede Ewans na Fiestě RRC

Zatímco svou premiéru v rámci WRC2 si welšský jezdec odbude na Fiestě RRC, zbylé čtyři starty by chtěl závodit s Fiestou R5. Tu je však ještě nezbytné homologovat, není proto tedy jisté, kterých konkrétních závodů se zúčastní. I tak je ale mladý pilot z Walesu nadšený a jak sám říká, “je to pro mě fantastická příležitost… Ukazuje to, jak velká byla odměna pro vítěze WRC Academy. Nikde jinde nemůže mladý jezdec doufat v takovou příležitost a opravdu se těším až začnu sezónu a začnu rozvíjet svou kariéru po boku týmu.”

Ewansovi se dostane veškeré podpory ze strany M-Sportu

Další obrovskou výhodu, které bude mladý welšan požívat, je skutečnost, že se o jeho vůz s pečlivostí a erudicí sobě vlastní bude starat mimořádně kvalitní servisní tým společnosti M-Sport. Dostane se tak více či méně do stejné pozice, v jaké je třeba Al-Attiya či další špičkoví jezdci, kteří pod Qatarem závodí.

Podpora mladých jezdců je základem úspěchu

Malcolm Wilson, testovací jezdec M-Sportu pyšnící se i několika starty v rámci WRC, se nechal slyšet, že “M-Sport vždy pracoval na podpoře rozvoje kariéry mladých jezdců. Elfyn je talentovaný pilot se slibnou kariérou před sebou a tato cena mu dává nejlepší možnost jak se učit od celého týmu a rozvíjet se jako jezdec mistrovství světa.” Dost možná tak brzy o nadějném welšanovi budeme slýchat jako o hvězdě královské disciplíny WRC.

Zdroj foto: elfynewans.com


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016