C-MAX_v_5místném_provedení
Počítejte s Fordem

Dle studie asociace DEKRA je Ford C-MAX nejspolehlivějším vozem vůbec

 
C-MAX_v_5místném_provedení

Nový Ford C-MAX si od německé asociace DEKRA spolu s BMW Z4 vysloužil titul nejspolehlivějšího vozu. Dle DEKRA se nový C-MAX, ale i ostatní vozy Ford, pyšní mimořádnou odolností vůči tvrdšímu zacházení a provozu ve ztížených podmínkách.

V rámci DEKRA Fault Index dosáhl nový C-MAX hodnoty 97,7

Malé MPV C-MAX získalo v rámci indexu spolehlivosti DEKRA vynikajících 97,7 bodů ze 100. Společně s BMW Z4, které je ale, nutno říct, cenově někde úplně jinde, se tak C-MAX pyšní titulem nejspolehlivějšího vozu vůbec. Třetí příčku pak obsadil Mercedes-Benz třídy E. To je však automobil, jehož cena začíná nad milionem korun.

Výborně si vedl i Focus. Ten vyhrál hodnocení ve své třídě

Marginálně za výkonem C-MAXu zaostal Ford Focus. Tomu DEKRA přisoudila hodnotu spolehlivosti 97,3. I to mu však stačilo na ovládnutí své třídy, v rámci které je nejspolehlivější. Zdá se tedy, že již dávno neplatí tisíckrát omílané “pravidlo”, že na vrcholu spolehlivosti jsou japonské a německé vozy. Ty německé si sice svůj standard drží, ovšem účtují si za něj mnohem více než Ford.

Co je to DEKRA?

Pokud o DEKRA slyšíte poprvé, vězte, že se jedná o renomovanou a respektovanou organizaci, která v Německu provádí technické kontroly. Vždyť jen za poslední dva roky jejími stanicemi prošlo na 15 milionů vozidel. A to je, jistě uznáte, více než dostatečný počet pro vyvození relevantních závěrů.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016