images
Počítejte s Fordem

Mexickou rallye vyhrál Ogier s VW Polo. Neuville na Fiestě byl třetí, bodoval i Martin Prokop

 
images

Poprvé se závodníci v rámci seriálu MS v rallye podívali mimo Evropu. Třetí štace se totiž jela na vysoko položených šotolinou pokrytých mexických pláních. S těmito podmínkami se nejlépe vyrovnal francouzský jezdec Sebastien Ogier hájící barvy VW, druhý byl s citelnou tříapůminutovou ztrátou Hirvonen s Citroenem. Na stupně vítězů se však dostal i vůz s modrým oválem ve znaku. Fiesta WRC, kterou kočíroval Neuville, dojela totiž třetí.

V Mexiku chyběl mistr

Letošní ročník Rally Guanjuato byl v mnohém specifický. Do automobilové historie se jistě zapíše tím, že zde poprvé nestartoval francouzský fenomén Sebastien Loeb. A to nikoliv z technických či zdravotních důvodů. Prostě se i se svým navigátorem rozhodli, že si letošní Mexiko odpustí. Zcela za sebou však Loeb oponu nestáhl. Měl by se představit ještě v Alsasku.

Ogier je ve skvělé formě

Pro Ogiera je mexický triumf druhým vítězstvím v řadě. Vyhrál totiž i ve Švédsku. Mladý Francouz je tak, zdá se, k nezastavení, a to bez ohledu na povrch, po kterém jede. V mexických horách vyhrál hned 16 rychlostních zkoušek z 23 včetně tzv. Power Stage. Díky tomu má v celkovém hodnocení náskok 44 bodů za druhým Hirvonenem (resp. Loebem. Ten však bude absolvovat pouze vybrané závody).

Neuville s Fiestou se pokoušel o druhé místo. Výlet mimo trať však jeho snahy zhatil

Hirvonenovi na záda během nedělního rána dýchal mladý belgický pilot Thierry Neuville s Fiestou. Vůz však nezvládl a skončil mimo trať. Se svým umístěním ale může být i tak spokojený. Vždyť je to jeho první pozice na stupních vítězů v kariéře.

Ostberg byl nějakou dobu druhý. Technické problémy ho však o pozici připravili

Ne úplně pozitivně bude na letošní Mexiko vzpomínat Mads Ostberg na Fordu. Zradil jej totiž alternátor a na solidní umístění tak musel zapomenout. Technické peripetie se ale nevyhnuly ani Latvalovi. Bývalý pilot Fordu, dnes hající barvy VW, zlomil zavěšení kola a ani on si tak z Mexika body nepřivezl.

Martin Prokop opět bodoval

Jihlavský pilot soukromého týmu Jipocar zatím bodoval ve všech podnicích MS. Po dvou sedmých místech v Monte Carlu a ve Švédsku si na mexické šotolině vydobyl další dva body za 9. místo. Ani jemu se však určité problémy nevyhnuly. Jeho navigátor Michal Ernst totiž špatně snášel vysokohorské prostředí a skončil dokonce u lékaře. I on se však nakonec pochlapil a s Prokopem závod dokončil na solidním bodovaném devátém místě, byť s dýchacím přístrojem a nadopován léky.

Zdroj foto: martinprokop.com


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016