ecosport-zeneva-nahledovy
Počítejte s Fordem

Ženevský autosalon byl ve znamení novinek. Představilo se zde zbrusu nové Tourneo a EcoSport

 
ecosport-zeneva-nahledovy

I letošní ročník slavného autosalonu v Ženevě proběhl ve znamení inovací, moderních technologií ale hlavně produktových novinek. Oficiálně zde byla představena nová řada oblíbených užitkových vozů Tourneo, svou premiéru si však odbylo i malé SUV EcoSport.

Nové Tourneo je ještě praktičtější než kdykoliv před tím

Vývoj nové generace modelu Tourneo se řídil především požadavky na flexibilitu a praktičnost. Díky tomu vznikla stylová a mimořádně hospodárná auta. Všechna nabízejí několik různých uspořádání sedadel a vnitřního prostoru pro cestující i pro jejich nezbytná zavazadla. Najdete zde i řadu inovativních technologií, které vám zpříjemní a usnadní každou cestu, a současně zvýší vaši bezpečnost. Z modelů nové řady Tourneo si vybere každý.

Dodávka s atraktivním designem. To je nové Tourneo

Automobilka Ford se rozhodně nespokojila s tím, aby kterýkoliv z jejích modelů nebyl dostatečně vizuálně atraktivní. A to bez ohledu na to, zda jde o kupé či užitkový vůz. Důkazem je nové Tourneo. Byť jde o funkčně laděný praktický vůz, i ten v sobě kombinuje prvky fluidního designu. Nechybí charakteristická “tlama” na přídi, jemně řezané linie pak nabízejí otázku, zda jde vůbec ještě o užitkový vůz. Odpověď je však jasná. Tourneo je mimořádný užitkový vůz nabízející prvotřídní úroveň praktičnosti, elegance, kvality, jízdních vlastností a nízkých nákladů na provoz.

Tourneo se vyrábí ve třech variantách

Na základě svých konkrétních požadavků se může zákazník rozhodnout, zda dá přednost uspořádání:

  • Courier,
  • Connect či
  • Custom.

Flexibilní interiér modelu Tourneo Courier poskytuje dostatek místa pro pět lidí i jejich zavazadla. Nastupování a vystupování usnadňují posuvné boční dveře. Když se k tomu přidá vyspělá technika a řada oceňovaných motorů, je jasné, že Tourneo Courier exceluje ve všech směrech.

Pokud jde o Tourneo Connect, to je zkonstruované a vyrobené tak, aby se vypořádalo se všemi nástrahami každodenního života. Tourneo Connect je o třídu větší, a nabízí tedy ještě více flexibilního prostoru než Tourneo Courier. Najdete zde však stejnou výbavu vyspělých technologií. Tourneo Connect je určeno pro pět osob, zatímco delší verze Grand Tourneo Connect odveze až sedm lidí.

No a konečně třetí a největší varianta, Tourneo Custom, kombinuje vyspělou techniku s prostorným a dobře vybaveným interiérem, který snadno pojme až devět osob. Je to největší zástupce této řady a pyšní se řadou užitečných detailů. Tourneo Custom lze na přání vybavit elektricky sklopnými vnějšími zpětnými zrcátky, pokročilým komunikačním systémem Ford SYNC nebo stěrači s dešťovým senzorem. V interiéru nastavitelném do více než 30 různých kombinací sedadel se pohodlně usadí až devět lidí – a ještě zbude místo na zavazadla. Život řidiči usnadňují parkovací senzory nebo zadní parkovací kamera.

Tourneo Custom již v prodeji

Zatímco Tourneo Custom je již běžně k dostání, varianta Courier bude k dispozici až začátkem příštího roku. Model Tourneo Connect by měl dorazit již na podzim tohoto roku.

Dynamika, hospodárnost, nízké provozní náklady

Provoz kteréhokoliv z modelů Tourneo vás rozhodně z kůže nevytrhne. Právě naopak. Tyto užitkové vozy nabízejí díky nejnovějším inovacím v konstrukci motorů nejnižší emise ve své třídě a také mimořádně nízkou spotřebu paliva. A v kombinaci se systémem Stop-Start bude navíc vůz ještě úspornější. Tourneo je poháněno nejnovější verzí extrémně úsporného vznětového motoru Duratorq TDCi. S kombinovanou spotřebou pouhé 4,4 l/100 km a cílovou hodnotou emisí CO2 jen 116 g/km dojedete dál a za méně peněz. A ani největší varianta Custom pro 9 lidí nemá spotřebu paliva nikterak vysokou. Jezdí totiž za pouhých 6,5 litrů nafty na 100 km.

Pět bezpečnostních hvězdiček od Euro NCAP je standard

Organizace Euro NCAP udělila vozu Tourneo Custom pětihvězdičkové, tedy maximální možné hodnocení. Dvě z jeho inovativních technologií – systém pro automatické navrácení do jízdního pruhu a Ford SYNC® se službou nouzové asistence, získaly ocenění Euro NCAP Advanced, udělované za technický přínos k bezpečnosti automobilů.

Nový Ford EcoSport nabídne kompaktnost, agilnost a nízkou spotřebu

Vozy třídy SUV jsou stále populárnější. Ford samozřejmě nechce stát opodál, a proto na letošním Ženevském autosalonu oficiálně představil dříve avizované malé SUV EcoSport. Ocení jej každý, kdo potřebuje spolehlivé auto do nepohody s pohonem všech kol, díky špičkovému podvozku a úsporným motorům se však neztratí ani na dálnici či v městském provozu. Ptáte se, o jaké agregáty půjde? Samozřejmě nemůže chybět oceňovaný jednolitr EcoBoost s výkonem 125 koní, k dispozici však bude i atmosférická jedna pětka. 90koňový diesel o objemu 1,5 litru se spotřebou kolem 4 litrů nafty na 100 km pak bude s největší pravděpodobností propůjčovat EcoSportu titul nejúspornějšího vozu ve své třídě.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016