INTERNATIONAL RALLY CHALLENGE 2012 - RALLYE CYPRUS
Počítejte s Fordem

Al-Attiya ve Švédsku startovat nebude. Nahradí jej Wilson

 
INTERNATIONAL RALLY CHALLENGE 2012 - RALLYE CYPRUS

Katarský jezdec Nasser Al-Attiya, který patří mezi pravidelné účastníky závodů v rámci MS v rally, se o stupně vítězů letos ve Švédsku prát nebude. Přes víkend onemocněl, nezúčastnil se úvodního testování a své místo přenechal Matthew Wilsonovi. Ten sice WRC jezdí jen minimálně – naposledy startoval loni v Anglii – ovšem švédské zledovatělé silnice zná téměř jako své boty. Na start se zde v minulosti postavil již pětkrát, z toho jednou si přivezl solidní sedmé místo.

Katařan je sice zklamaný, Wilsonovi však fandí

“Jsem velmi zklamán,” přiznal otevřeně Al-Attiya, “že jsem nemohl odcestovat s týmem do Švédska, ale je důležité, abych se plně věnoval uzdravení a byl tak fit na další starty. Matthewa znám dobře a vím, že pro tým odvede dobrou práci. Veškerý vývoj budu sledovat z domova a budu držet posádce palce. Každá Fiesta v barvách Kataru má na dobrý výsledek, pouze bych si přál být tam s nimi a s každým to oslavit!”

Wilson se na svůj start ve WRC těší

O poznání lepší náladu má před vypuknutím švédské horečky Matthew Wilson. Ten se sice poslední dobou věnoval testování nové Fiesty R5, jak ale sám říká, “po tak velkém zklamání z minulého roku je to absolutně skvělý pocit, že tento týden opět usednu za volant vozu WRC. Po pravdě to přišlo trochu neočekávaně – že pojedu jsem se dozvěděl včera večer (neděle) a ráno (pondělí) jsem již odlétal do Švédska.”

Kdo je Nasser Al-Attiya

Katarský závodník a sportovní střelec Al-Attiya se pyšní titulem PWRC z roku 2006, v minulém roce pak vyhrál Dakar ve třídě automobilů. V současnosti jezdí v seriálu MS na Fordu Fiesta WRC za Qatar M-Sport Ford Rallye Team. Kromě jezdeckých triumfů má na kontě např. bronzovou medaili z Olympiády ve střelbě na umělé holuby.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016