Nový_Ford_B-MAX_-_výjime
Počítejte s Fordem

Nový B-MAX je postaven tak, aby odolal i těm největším výzvám. Třeba dětem na palubě

 
Nový_Ford_B-MAX_-_výjime

Nový Ford B-MAX je primárně koncipován jako prostorný a pohodlný rodinný vůz. Proto jej inženýři detroitské automobilky podrobili náročným testům, aby jeho interiér odolal i horšímu zacházení. Zvídavé dětské ruce, které mají tendenci kroutit a tahat vše, na co dosáhnou, převoz ostrých materiálů, rozlité tekutiny, či poskakování v botách na zadních sedačkách, na to vše by měl být kvalitní rodinný vůz připraven. Po nespočtu zátěžových testů může Ford hrdě říci, že je nový B-MAX připraven těmto výzvám čelit.

Hlavním úkolem zátěžových testů je udělat z B-MAXu dětem odolný vůz

Každý rodič ví, že udržet interiér v čistotě je téměř nadlidský úkol. Děti jsou prostě děti a i přes důrazné upozornění si stejně dělají, co chtějí. Interiér B-MAXu tak prošel testy, které jej měly připravit na to, aby byl s to odolat působení dětského faktoru. Testovány byly téměř všechny části interiéru – plasty, textil ale i koberečky na podlaze – a to tak, aby odolaly působení agresivních tekutin, drsných materiálů či různých přezek a zipů. Co všechno tedy musel B-MAX ustát?

  • textil byl máčen po dobu 24 hodin v mléce, sycených nápojích, vazelíně a dalších tekutinách, aby se ukázalo, zda je i po této době možné interiér jednoduše očistit a zda na textilu nezůstávají skvrny
  • při palcátovém testu byl textil podroben působení abrazivních materiálů (přezek, zipů apod.). Při tomto testu se tře kovovou koulí s ostrými hroty o textil šestset krát. Pokud se látka nepotrhá, považuje se za dostatečně odolnou.
  • koberečky vozu se dřely drsným materiálem – speciálními abrazivními koly – tak, aby došlo k simulaci působení bláta, soli či štěrku. Pokud i po tomto testu na nich není patrné poškození, měly by být schopné odolat každodennímu působení těchto látek.
  • plasty byly otloukány těžkou pryžovou koulí při teplotě -30°, kdy jsou měkčí a méně odolné. Obstojí-li při těchto zkouškách, měly by být schopné odolat škrábancům, různým odřeninám a ztrátám lesku apod.

B-MAX nabízí inovativní řešení přístupu do vozu

Důmyslný systém otevírání dveří Ford Easy Access zajišťuje v této třídě bezkonkurenčně pohodlný přístup do interiéru vozu. V kombinaci s maximálně flexibilním a přitom do detailů propracovaným interiérem tak výrazně odlišuje B-MAX od ostatních vozů v této kategorii. Nový B-MAX se vyznačuje jedinečným designem karoserie. Když otevřete dveře, okamžitě si všimnete, že strukturální sloupky, které obvykle dělí automobil na přední a zadní část, jsou chytře integrovány přímo do samotných dveří. V cestě do vnitřního prostoru vozu vám tak nestojí žádné překážky.

Interiér B-MAXu aneb když si podají ruce elegance a důraz za funkčnost

Do nejmenších detailů propracovaný interiér vozu B-MAX na vás ihned zapůsobí elegantním a prostorným uspořádáním, použitím kvalitních materiálů a chromovými dekorativními prvky. Panoramatickou střechou o plné délce proudí dovnitř přirozené denní světlo a vytváří kouzelné prostředí pro řidiče i spolucestující.
Praktické využití zvyšuje možnost úplného sklopení zadních sedadel i předního sedadla spolujezdce, čímž vznikne bezkonkurenční ložná plocha o délce 2,35 m.

I přes neotřelou konstrukci je B-MAX mimořádně bezpečný

Nezávislá organizace Euro NCAP odměnila bezpečnostní vlastnosti nového Fordu B-MAX nejvyšším možným hodnocením, a to pěti hvězdičkami! Tento nový všestranný kompaktní model získal skóre 83 % za celkovou úroveň ochrany, přičemž ochrana dospělých byla ohodnocena na 93 % a ochrana dětských pasažérů na 84 %. To z nej činí nejbezpečnější automobil své třídy. Také zabezpečení vozu je na stejně vysoké úrovni včetně systému globálního otevírání / zavírání, který umožňuje otevírání a zavírání dveří na dálku použitím klíčku. K dispozici je také obvodový alarm.


Diskuze

  • xaver

    že to dohromady nikdo dohromady nekupuje-divím se


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016