fiesta-modra
Počítejte s Fordem

Fiesta nejprodávanějším malým vozem v Evropě

 
fiesta-modra

Oblíbený malý vůz Fiesta se může pyšnit dalším primátem. Stal se totiž nejprodávanějším malým vozem v Evropě a porazil německou i japonskou konkurenci. Jen pro zajímavost, novou Fiestu prodali evropští dealeři každé dvě minuty.

V Evropě tvoří Fiesta třetinu všech prodejů

Na třiceti vybraných evropských trzích se během minulého roku prodalo téměř milion vozů Ford, z toho přes 300.000 byly právě Fiesty. V rámci celé Evropy včetně Ruska to pak bylo vozů téměř 1.5 milionu. Mimoto se Fiesta může pochlubit i titulem celosvětově nejprodávanějšího vozu v segmentu B. Kromě tradičních trhů totiž malý vůz zabodoval i v zemích, jako jsou Filipíny, Vietnam či třeba Indonésie.

Technologie, spolehlivost a dostupnost – to jsou hlavní devizy Fiesty

Ačkoliv je cena nové Fiesty o něco vyšší než např. u korejské konkurence, dokáže tento malý Ford nabídnout mimořádnou úroveň prakticky všeho, co moderní zákazník od svého vozu může očekávat. Fiesta je technicky vyspělá, nabízí na tak malý vůz prvotřídní komfort i jízdní vlastnosti, pyšní se širokou bezpečnostní výbavou, no a zapomenout samozřejmě nemůžeme ani na trademark kinetického designu. Díky němu se Fiesta stává stále oblíbenější i mezi muži, zatímco dříve šlo spíše o městský vůz zaměřený na ženy.

Fiestě bude zanedlouho 40 let

První Fiesta sjela z výrobních linek detroitské automobilky již v roce 1976. Od té doby se jí prodalo přes 15 milionů kusů a toto číslo nebude, zdá se, zdaleka konečné. Právě naopak. Netušené možnosti se malému vozu nabízejí v Číně, Indii ale třeba i Brazílii, tedy v zemích, kde roste životní úroveň a kde se malé automobily pyšní velké oblibě.

Na některých trzích Fiesta neboduje

I přes lichotivá čísla se nedá říci, že by byla Fiesta mimořádně oblíbená úplně všude. Např. v Rusku se jí prodalo jen minimum, a navíc se předpokládá, že i toto číslo půjde ještě více dolů. Dlužno ovšem dodat, že zde pro změnu bodoval o něco větší Focus. V procentuálním poměru vůči celkovému počtu prodaných vozů je pak v Rusku Focus dokonce vůbec nejoblíbenější. Jen pro zajímavost, prodalo se jej téměř stokrát více než Fiesty.

Jaké systémy a technologie nová Fiesta nabídne?

Nový Ford Fiesta, jehož cenovka začíná jen lehce nad dvěma sty tisíci korun, nabízí celou škálu stabilizačních, bezpečnostních a zábavních systémů. Jde např. o:

  • MyKey – tento systém umožňuje nastavit maximální rychlost či maximální hlasitost pro konkrétního uživatele. Pokud tedy vůz půjčujete třetí osobě, nemusíte se bát, že s ním bude dotyčný třeba testovat maximálku
  • SYNC – multimediální a zábavní systém SYNC umožňuje např. hlasové ovládání navigace či telefonu, dokáže však v případě nehody zavolat i záchrannou službu
  • Active City Stop – tento bezpečnostní systém zabraňuje či snižuje riziko nehod v nízkých rychlostech, typicky v městském provozu.
  • Key Free – nepotřebujete žádné klíče od vozu. Prostě stisknete tlačítko Ford Power a je nastartováno


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016