fusionsunglasses_570
Počítejte s Fordem

Nový Fusion a Fusion Hybrid obdržely nejvyšší hodnocení v rámci bezpečnosti

 
fusionsunglasses_570

Pět hvězdiček udělila novému Fordu Fusion a jeho hybridní verzi americká organizace NHTSA, která testuje schopnost vozidel ochránit posádku v případě nehody. Oceněn byl především inovativní systém bezpečnostních pásů, osm airbagů a také pokročilé bezpečnostní systémy.

Airbagy v sedadlech zajišťují mimořádnou úroveň ochrany pánve

Kromě tradičních ve volantu a dveřích zabudovaných airbagů je nový Fusion vybaven také předními airbagy umístěnými v sedadle řidiče. Toto řešení nabízí prvotřídní ochranu pánevní a stydké oblasti a minimalizuje riziko dlouho se hojících vážných zlomenin v této oblasti. Přední airbagy jsou samozřejmě dvoufázové a ovládané systémem RCM. Ten na základě informací získaných z nehodových senzorů v přední části vozidla určuje v závislosti na napnutí bezpečnostních pásů a poloze sedadla, jak rychle a jak moc se airbagy nafouknou. Pokud tedy bude za volantem sedět statný cvalda se 130 kilogramy, systém bude jednat jinak, než pokud bude řídit 50kg žena. V každém případě ale poskytne velice vysoký standard ochrany zdraví a života, a to nejen na předních sedadlech.

Oceněna byla i řada asistenčních a bezpečnostních systémů

O bezpečnost a pohodu se v novém Fordu Fusion stará celá škála elektronických systému. Jde např. o:

  • BLIS – systém sledování mrtvých úhlů,
  • systém pro udržení vozu v jízdním pruhu,
  • adaptivní cruise control,
  • asistent pro rozjezd do kopce,
  • elektronická ruční brzda,
  • aktivní parkovací asistent,
  • zadní parkovací kamera.

K dispozici jsou atmosférické i přeplňované motory, automatická převodovka i manuál

U nového Fusionu je na výběr ze dvou čtyřválců EcoBoost, atmosférických motorů no a samozřejmě nemůžeme nezmínit verze Hybrid a Energi. Převodovky jsou pak automatické, poloautomatické s možností manuálního řazení tlačítky, k dispozici je však i šestistupňový manuál.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016