2013-Ford-Fusion-Energi-Sedan-08-800
Počítejte s Fordem

Ford Fusion Energi poráží japonskou konkurenci na celé čáře

 
2013-Ford-Fusion-Energi-Sedan-08-800

Již nějakou dobu se nový Fusion Energi pyšní titulem nejúspornějšího sedanu. To však zdaleka není vše, co tento mimořádný vůz dokáže nabídnout. Ujede až 1000 km, aniž byste museli tankovat či dobíjet baterii, a i hodnota dojezdu na čistě elektrický pohon je unikátní. Jedná se totiž o více než 30 km. To je téměř třikrát tolik, kolik nabízejí konkurenční Toyota Prius a Honda Accord.

Z Brna do Chorvatska bez nutnosti tankovat

“To zvládne moje Octavia také,” můžete si říci. Ano, zvládne. Fusion Energi je však plug-in hybrid, nabízí vyšší úroveň komfortu a bezpečnosti, ale hlavně se jeho spotřeba na dálnici pohybuje kolem 3 litrů na 100 km, i méně. Kromě peněz tak vůz šetří i životní prostředí. Jeho hodnoty emisí jsou totiž výrazně nižší než u jiných vozů, a to včetně těch nižších tříd.

20 let výzkumu, 500 patentů

Výzkum v oblasti hybridních technologií není ve Fordu záležitostí pár posledních let. Inženýři detroitské automobilky se hybridním technologiím věnují aktivně již 20 let. Za tu dobu Ford obdržel na 500 patentů, které nyní hojně využívá při výrobě a vývoji současných hybridních vozů včetně modelu Fusion Energi. Vždyť jen s distribucí výkonu je spojeno hned 200 různých patentů. Hybridní technologie tak nejsou něco, k čemu by Ford začal inklinovat až nyní, kdy se tyto technologie začínají těšit roustoucí oblibě zejména v USA.

Fusion Energi – vůz bez konkurence

S trochou nadsázky by se dalo říct, že technické parametry, které nabízí nový Fusion Energi, jsou skutečně ojedinělé. Za zmínku stojí např. max. rychlost v čistě elektrickém módu. Ta činí více než 135 km/h a překonává tak etalon hybridních vozů – Toyotu Prius – o neuvěřitelných 40 km/h. Zatímco o Fusion Energi se tedy dá říci, že jde o vozidlo bez problémů provozovatelné na dálnici, Prius z tohoto pohledu asi nepotěší. A nepotěší ani milovníky rychlejší jízdy. Zatímco jeho celkový výkon je pouhých 135 koní, nový Fusion Energi nabídne, při plně nabité baterii, koní téměř 200.

Díky kompatibilitě se smartphony máte o vozu stále přehled

Nová speciální aplikace MyFord® Mobile vám umožní neustále monitorovat nabití baterie, přijímat upozornění, zjistit, kde je nejbližší dobíjecí stanice, nebo dokonce plánovat trasy. Díky technologie EV+, která díky speciálním algoritmům sleduje vaše jízdní návyky, tak máte možnost minimalizovat vzdálenost, kterou ujedete na klasický benzínový pohon.

Technologie regenerativního brzdění

Fusion Energi dokáže zpětně využít až 95 % energie, která by se jinak ztratila při brzdění. Díky této technologii se prodlužuje dojezd vozu v čistě elektrickém módu a snižuje se tak i spotřeba paliva.

Srdcem hybridního agregátu jsou moderní lithium-iontové baterie

Technicky již zastaralé niklmetalhydridové baterie byly vystřídány lithium-iontovými články. Ty jsou lehčí, výkonnější a menší, mají navíc i větší výdrž. Z tohoto důvodu je na baterie dodávána plná záruka na 8 let/160.000 km.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016