logo_Ford
Počítejte s Fordem

Ford zvyšuje kvartální dividendu o 100 %. Umožňují mu to stabilní výsledky a pozitivní bilance

 
logo_Ford

Valná hromada společnosti Ford nedávno odhlasovala zvýšení dividendy na 10 centů za akcii. Vzhledem k tomu, že až doposud vyplácela automobilka pouze 5 centů, jedná se o mimořádný růst o celých 100 %. Zvýšení dividendy se týká již prvního kvartálu roku 2013 a na deseticentovou dividendu budou mít nárok všichni akcionáři, kteří budou držet akcie Fordu ke 30. lednu 2013.

Strategie One Ford se vyplácí

Bob Shanks, finanční ředitel Ford Motor Company se nechal slyšet, že “schopnost společnosti zdvojnásobit dividendu svědčí o funkčnosti One Ford strategie, která automobilce umožnila udržet si solidní bilanci a přitom expandovat.” Během prvních tří kvartálů roku 2012 se navíc Fordu podařilo zvýšit likviditu o 2 miliardy dolarů, za posledních 10 kvartálů v řadě navíc Ford nezaznamenal negativní provozní cash-flow.

Za poslední 4 roky akcie Fordu posílily o 700 %

Z minim kolem 2 dolarů za akcii, které způsobil krach investiční banky Lehman Brothers a následná panika na finančních trzích, se Ford velice rychle oklepal. Dnes se cena akcie pohybuje kolem 14 dolarů za kus, v horizontu jednoho roku pak analytici předpovídají další růst minimálně o 10 %. Do značné míry k tomu přispěl i fakt, že narozdíl od Chrysleru či GM nebyl Ford nucen přijmout finanční injekci od americké vlády.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016