1226_3dprint
Počítejte s Fordem

Ford investuje ve státě Michigan téměř 800 milionů dolarů

 
1226_3dprint

Do nákupu nového vybavení a navýšení výrobní kapacity šesti vybraných továren na jihovýchodě státu Michigan investuje automobilka Ford 773 milionů dolarů. Půjde o součást plánů investovat v rámci USA do roku 2015 více než 6 miliard dolarů. Investice by měly vytvořit řadu nových pracovních příležitostí, a to především v lisovnách v Dearborn a Flat Rock, kde se bude vyrábět zbrusu nový Fusion.

Do roku 2015 se Ford zavázal vytvořit 12.000 nových pracovních míst

Výše zmíněná investice by měla přinést 2.350 nových pracovních míst. Toto číslo však díky pokračující expanzi automobilky Ford nebude konečné. Do konce roku 2015 by měl Ford vytvořit až 12.000 pracovních míst. Zdaleka však nepůjde pouze o manuální pracovníky. Příležitost automobilka nabídne i konstruktérům, technikům a vývojářům.

Mimořádný zájem je o hybridní vozy, populární je ale i velký pick-up F-150

Jedním z primárních cílů investice je navýšit kapacity pro výrobu převodovek a náprav jak pro hybridní vozy tak pro Ford F-150. Během šesti měsíců se ale plánuje i instalace nových lisovacích strojů na plech v v montážním závodu v Michiganu a v lisovně v Dearbornu u Detroitu.

Kterých továren se expanze dotkne?

  • V montážním závodu v Michiganu se rozšíří lisovací linka na plech. Půjde o investici  přes 59 milionů dolarů
  • Přes 300 milionů dolarů spolkne modernizace lisovny v Dearbornu. Instalovat se zde budou nové lisovací stroje, dopravníky na odpad a další stroje
  • 161 milionů dolarů si vezme rozšíření montážní linky ve Flat Rock tak, aby se zde mohl vyrábět nový Ford Fusion
  • Továrna na nápravy ve Sterlingu pohltí celkem 86 milionů dolarů. Investovat se zde bude do nového vybavení
  • V továrně na převodovky ve Van Dyke bude utraceno celkem 87.7 milionů dolarů. Půjde o investice do rozšíření kapacity výroby převodovek 6F35 6F50
  • Konečně 74,7 milionů dolarů padne na stroje a vybavení v továrně na převodovky ve městě  Livonia

Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016