13CMAX_both_570
Počítejte s Fordem

Nový Ford C-MAX se stal nejúspěšnějším hybridním debutantem v automobilové historii

 
13CMAX_both_570

Během prvních dvou měsíců od svého uvedení na americký trh si zde svého nového majitele našlo více než 8 000 hybridních či plug-in hybridních vozů C-MAX. To se zatím žádnému jinému vozu nepodařilo. Druhé místo v žebříčku pak patří Toyotě Camry. Těch se během května a června 2006 prodalo něco přes 7 000.

Dlouholetý etalon mezi hybridními vozy, Toyota Prius, sesazena z trůnu

Během listopadu tohoto roku, což byl pro Ford celkově mimořádně úspěšný měsíc, se hybridního C-MAXu prodalo více než slavné Toyoty Prius, a to asi o 10 %. Zdá se tedy, že Toyota a její luxusní divize Lexus, které až donedávna platily za absolutní špičku v oblasti hybridních technologií, poněkud ztrácí dech. To ale zdaleka není všechno. Ford očekává, že ke konci prosince se prodeje ještě zvýší. Během pouhých čtyř měsíců od uvedení C-MAXu na trh by se jej podle predikcí mělo prodat tolik, kolik se prodalo Priusů za celých 18 měsíců od jeho představení.

C-MAX táhne

Podle průzkumů veřejného mínění se až 60 % potenciálních kupců nového automobilu v USA poohlíží po hybridech. To je skutečně překvapivé zjištění, zejména když vezmeme v potaz, že v Evropě to není ani polovina. Jde tedy o další z nezpochybnitelných důkazů, že americký automobilový trh zažívá jednu z největších strukturálních změn v celé své historii. A je to právě malé MPV C-MAX, které této změně dodává solidní momentum.

Ford nikdy, ale C-MAX ano

Těžko říci, zda se následující zjištění dá vztáhnout i na Evropu, ale poměrně velké procento amerických kupců hybridního C-MAXu nikdy před tím Ford nevlastnilo a ani jej vlastnit nechtělo. Ovšem (nejen) nízké pořizovací náklady a levný provoz tyto motoristy přesvědčily, že Ford má hodně co nabídnout.

Prostřednictvím Lincolnu bude Ford útočit i na Lexus, Acuru či Infiniti

Japonské luxusní hybridní vozy si během pár let dokázaly v USA vytvořit značné renomé. Díky vzkříšení tradiční prémiové značky Lincoln automobilkou Ford se však budou muset připravit na tuhou konkurenci. Lincolny by měly poskytnout minimálně stejnou úroveň komfortu, prestiže, bezpečnosti a technologické vyspělosti jako vozy z Japonska, jejich cena však bude nižší až o pětinu. No a samozřejmě nemůžou chybět špičkové hybridní a plug-in hybridní agregáty.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016