2013-Ford-Fusion-Energi-Sedan-08-800
Počítejte s Fordem

Nový americký Ford Fusion se pyšní titulem “Zelené auto roku”

 
2013-Ford-Fusion-Energi-Sedan-08-800

Americký magazín Green Car Journal nedávno na autosalonu v Los Angeles jmenoval Ford Fusion “Zeleným autem roku.” Vůz si ocenění vysloužil zejména díky moderním technologiím a pětici úsporných agregátů (včetně hybridu a plug-in hybridu).

Fusion nabízí nejnižší spotřebu paliva ve své třídě

Fusion, který je v podstatě totožný s evropským Mondeem, se pyšní nejlepšími hodnotami spotřeby paliva ve své třídě, a to bez zásadního dopadu na dynamiku či spolehlivost. Právě naopak. Motory EcoBoost jsou díky pokročilým technologiím přímého vstřikování a přeplňování mimořádně úsporné a přitom si zachovávají dravost a pružnost. Jen těsně za modelem Fusion pak skončil Ford C-MAX následovaný Toyotou Prius C, Mazdou CX-5 a Dodgem Dart.

Lithium-iontové baterie přináší více výkonu

Nový Fusion nepoužívá dnes již zastaralé nikl-hydridové baterie. Ty vystřídaly moderní vysokonapěťové lithium-iontové články, které dokáží hybridní verzi vozu rozjet až na 100 km/h pouze za použití elektřiny. Jejich výhodou je také nižší hmotnost a větší kapacita.

Jaký je nový Fusion Energi

Zkrátka jedinečný. Vůz nabízí nejnižší spotřebu ve své třídě – neskutečných 2,7 l benzínu (ekv.) – a v rámci městského ježdění dokáže operovat výhradně na elektřinu. Ta se dobíjí pomocí klasické zásuvky s tím, že pro Fusion není problém ani 120 V ani 240 V zdroj. No a pokud vám takříkajíc dojde šťáva, vždy máte v záloze ještě klasický benzínový agregát.

Nový Fusion nabízí řadu šetrných technologií

Kromě technologicky mimořádného agregátu nabízí nový Fusion širokou škálu systémů, které pomáhají snižovat jak spotřeba paliva a objem emisí, tak náklady na provoz. Jde například o:

  • systém rekuperativního brzdění, díky kterému se energie pohlcená brzdami neztratí, nýbrž dobíjí baterii;
  • systém start-stop, který automaticky, spolehlivě a rychle vypne motor při čekání na semaforu, přejezdu či v koloně a posléze jej opět zapne;
  • šestistupňovou automatickou převodovku SelectShift s možností řazení pádly pod volantem, která oproti běžnému automatu vyniká lepší odezvou, nižší spotřebou a mnohem čitelnějšími a pohotovějšími reakcemi.

Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016