Ford-China-2
Počítejte s Fordem

Prodeje Fordu v Číně trhají rekordy a trend má pokračovat

 
Ford-China-2

Jakoby z jiného světa se mohou zdát data, se kterými přišli zástupci Ford China. Zatímco v Evropě prodeje stagnují a reálně hrozí zavírání továren, v Číně se Ford těší dvojcifernému růstu. V listopadu letošního roku bylo dokonce prodáno o neskutečných 56 % více vozů než v listopadu roku minulého.

Čínský automobilový boom asi jen tak neskončí

Fordu se v Číně mimořádně daří. Jeho úspěch je dán jednak fundamentálními faktory – čínský trh stále roste a není přesycený – ale také mimořádnou schopností Fordu nabídnout čínským zákazníkům přesně to, co hledají. Poptávka je zde po malých vozech, velkých sedanech ale i SUV. Možná překvapivě se zde daří i vozům s alternativním pohonem.

Meziročně se prodeje zvýšily o 18 %

K poslednímu dni v listopadu se prodeje Fordu meziročně vyšplhaly o úžasných 18 % nahoru. To ale zdaleka není všechno. Automobilka Changan, která s Fordem spolupracuje, zaznamenala nárůst o neskutečných 71 %; další partner Fordu, společnost Jiangling Motors, pak rostla o 16 %.

Focus se stal nejprodávanějším vozem vůbec

Kvalitu a technologické přednosti Fordu Focus ocenili čínští motoristé tak, že vůz pasovali do pozice úplně nejprodávanějšího osobního auta na čínském trhu v období mezi srpnem a listopadem 2012. Vždyť jen v minulém měsíci se jich prodalo téměř 70 000.

Dalším mimořádným skokanem byl i importovaný Ford Edge. Velké SUV zaznamenalo meziroční nárůst o astronomických 111 %, trochu pozadu bylo Mondeo, jehož prodeje rostly o 8 %. Ovšem i to je cifra, za kterou by evropští dealeři dali ledasco.

Ford aktivně spolupracuje s místními firmami

Ford China není pouhou čínskou divizí americké automobilky. Společnost aktivně spolupracuje s řadou místních dodavatelů. Dvě nejvýznamnější jsou CAF (Changan Ford Automobile Ltd.) a JMC (Jiangling Motors Corporation). Zatímco CAF se zaměřuje na osobní vozy, JMC se podílí na vývoji a výrobě vozů komerčních a užitkových.

Chystá se joint-venture i s japonskou Mazdou

Čínská vláda nedávno posvětila spolupráci místní CAF s Fordem a Mazdou. Výsledkem bude společnost Changan Ford Mazda Automobile Co., Ltd. (CFMA), která se zaměří především na výrobu pick-upů a užitkových vozů. Ostatně Ford s Mazdou již v minulosti úspěšně spolupracoval. Výsledkem toho byl párový vývoj a výroba Ford Rangeru a Mazdy Pick-up, příp. Fordu Maverick a Mazdy Tribute.

[Zdroj foto: www.carscoop.com]


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016