14TCWagon_570
Počítejte s Fordem

Představujeme nový Ford Transit Connect Wagon – vozidlo, které změní vnímání třídy MPV

 
14TCWagon_570

Automobilka Ford uvede v příštím roce na americký trh vozidlo, které pořádně zčeří vody v rámci segmentu MPV. Vůz Transit Connect Wagon nabídne mimořádnou úroveň komfortu, přepravní kapacity, robustnosti ale také spolehlivosti a praktičnosti.

Taková malá revoluce

Zatímco v současnosti je americký trh ve třídě MPV opanován japonskými vozy (např. Toyota Sienna či Mazda 5) a pak americkými auty pocházejícími od jiných koncernů (např. Chrysler Grand Caravan v Evropě známý pod jménem Voyager), od příštího roku se může všechno změnit. Transit Connect Wagon je totiž všechny překoná. Nabídne nižší spotřebu a lepší jízdní vlastnosti než Sienna či Mazda 5, kterou zároveň překoná i přepravní kapacitou. Grand Caravan pak za Transitem Connect Wagon zaostává téměř ve všech ohledech.

Pod kapotou nechybí technologie EcoBoost

Nové MPV od Fordu je skutečně revoluční. Ačkoliv je určeno, minimálně prozatím, pouze pro americký trh, automobilka si věří a osazuje jej pouze čtyřválcovými motory. To je nezpochybnitelným důkazem, že se americká mentalita pomalu ale jistě mění. Zatímco ještě před pár lety by byl velký vůz poháněný čtyřválcem spíše k smíchu, dnes jde o každodenní realitu.

Versatilita velkých a užitkových vozů je jednou z hlavních devíz značky Ford

To, co platí pro Transit, klasický Transit Connect či třeba Tourneo, platí i pro verzi Transit Connect Wagon. Vůz se totiž dodává hned ve dvou rozvorech a k dispozici jsou tři úrovně výbavy (XL, XLT a, jak jinak, Titanium). Ta nabízí obrovskou spoustu komfortních, bezepčnostích a praktických prvků od technologie MyKey, přes 10 airbagů až po rozmrazovač čelního skla.

Transit Connect přinesl nový vítr do amerického podnikání

V roce 2009, kdy se v Americe Transit Connect představil, se na něj leckdo díval skrze prsty. Během mimořádně krátké doby si však svou spolehlivostí, nízkými náklady na provoz a údržbu stejně tak jako svou praktičností a přepravní kapacitou, získal tisíce spokojených vlastníků. Již začátkem roku 2010 se řada magazínů o Transitu Connect zmiňovala jako o revolučním vozu, který doslova vyšlapal novou cestu v rámci fleetových a užitkových vozidel. Ostatně na Severoamerickém mezinárodním autosalonu získal Transit Connect – dnes jasná volba řady živnostníků, taxikářů či pošťáků – ocenění Severoamerický užitkový vůz roku.” I díky tomu se jej dnes vyrábí přes 35.000 kusů ročně. Není tedy důvod proč nevěřit, že se i verze Wagon vydá stejným směrem.

Do nového Transitu Connect Wagon se vejde celý obývák

Ano, a to doslova. Ford během náročného testování a vývoje vozu kladl mimořádný důraz na praktičnost a přepravní kapacitu. Díky tomu vznikl vůz, který má sice jízdní vlastnosti osobáku, ovšem dokáže přepravit standardizovaný obývací pokoj tak, jak je nabízen v sítí IKEA. Nevěříte? Pak se podívejte na důkaz:

Transit Connect Wagon sveze sedm statných chasníků i s kufry, aniž by se kdokoliv mačkal

Narozdíl od řady jiných vozidel, u kterých je třetí řada sedadel spíše do počtu a pohodlně se na ní uvelebí možná tak děti, verze Wagon Transitu Connect je jiná. Sedm sedadel zde totiž skutečně znamená sedm plnohodnotných křesel. Důkazem jsou i dva airbagy, které se starají o bezpečnost pasažérů sedících na zádi vozu. To však není vše. Pro ještě větší komfort pak najdete v kabině mnoho praktických přihrádek a dokonce i skládací stolek, který skvěle poslouží např. pro notebook. Výjimečně flexibilní systém zadních sedadel umožňuje měnit poměr prostoru pro cestující a prostoru pro zavazadla dle potřeby. (A budete-li potřebovat naložit např. jízdní kola, surfová prkna či campingovou výbavu, můžete použít jedinečný integrovaný střešní nosič.) S hlasovým ovládáním Ford SYNC zůstanete snadno v kontaktu nebo si jen můžete zpříjemnit atmosféru poslechem hudby – a nechat přitom ruce na volantu. No a třešničkou na dortu pak může být např. speciální zrcátko, díky kterému mohou rodiče neustále kontrolovat děti sedící vzadu, zda tam netropí nějaké nebezpečné nezbednosti.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016