2012 Rally Argentina
Počítejte s Fordem

Kvalifikaci na Katalánskou rallye vyhrál Loeb, druhý skončil Novikov s Fiestou. Martin Prokop byl desátý

 
2012 Rally Argentina

Ačkoliv Sebastienu Loebovi již nikdo letošní titul mistra světa v rallye nesebere, francouzský jezdec nepolevuje ve svém snažení. Ve Španělsku vyhrál kvalifikaci, když těsně porazil Novikova na Fordu Fiesta. Třetí pak skončil Hirvonen, další dvě místa patřila Latvalovi a Solbergovi. Mezi prvními pěti příčkami byly tedy hned tři obsazeny Fordem.

Martin Prokop obsadil solidní desátou pozici

Na trati dlouhé 2,94 kilometrů byla česká rallye hvězda desátá, když za prvním Loebem zaostala o něco málo přes 3 vteřiny. Zatím tak tedy Martin Prokop potvrzuje, že umístění v první desítce pro něj nejsou náhodná a že za volantem své “Fiony” prostě umí. Další zajímavostí může být fakt, že, podobně jako při svém veleúspěšném působení na Argentinské rallye, má i ve Španělsku Prokop obuté pneumatiky britsko-čínského koncernu D-MACK (byť jde tentokrát o asfaltovou verzi). “Pokud budou alespoň tak konkurenceschopné jako ty šotolinové v Argentině,” nechal se Prokop slyšet před závodem, “nebude čas na výmluvy a budu muset předvést, co ve mně skutečně je.”

Prokopa nebude výjimečně navigovat Hrůza. Toho vystřídá Ernst

Z rodinných důvodů se katalánské štace nebude moci zúčastnit Prokopův dvorní navigátor Zdeněk Hrůza. Toho nahradí Michal Ernst, který má se závody ve Španělsku dvě vlastní zkušenosti: “S Martinem jsme spolu jeli minulý rok dva závody, měli bychom si tedy rozumět. Sám jsem ve Španělsku již dvakrát startoval, naposledy minulý rok, takže to pro mě bude o něco jednodušší,” prohlásil Ernst před startem kvalifikace. A asi měl pravdu. Prokop v kvalifikaci skutečně předvedl solidní výkon.

Martin Prokop má stále k dispozici pouze jeden vůz

I v posledním závodě v rámci seriálu MS v rallye si bude muset český jezdec vystačit pouze s náhradním vozem. Jeho originální “Fionu” totiž stále opravují technici v britském M-Sportu poté, co při závodě v Německu skončila v plamenech. Zatím ale, zdá se, tato skutečnost Prokopa na kolena neposlala. Snad tedy štěstí vydrží.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016