2012 Rally d'Italia Sardegna
Počítejte s Fordem

V Sardinii si vyjel první místo Hirvonen. Za ním skončily hned tři Fordy

 
2012 Rally d'Italia Sardegna

Letošní sardinský podnik MS v rallye představoval první triumf Mikko Hirvonena v barvách Citroenu. Finský pilot se na stále ještě sluncem rozpálené sardinské šotolině prezentoval velmi suverénně již od začátku závodu, díky čemuž do poslední etapy nastupoval s náskokem 30 sekund. Jelikož ani v závěrečné etapě, narozdíl od řady jiných závodníků, nechyboval, mohl se radovat ze zaslouženého prvního místa.

Fordům patřila další tři místa

Dobře skončila sardinská štace i pro modrý ovál. Novikov s Fiestou WRC dojel na senzačním druhém místě, Ott Tanak byl třetí a bramborovou medaili si odvezl Mads Ostberg (oba též na Fiestě WRC). Pro druhého jmenovaného byl navíc závod životním triumfem. Estonský jezdec totiž na stupních vítězů zatím nikdy nestál. Dlužno ovšem dodat, že na vynikajícím umístění Novikova i Tanaka se podepsala řada odstupivších závodníků, kteří na Sardinii skončili mimo trať.

Velkým překvapením byl i výkon Sebastiena Ogiera. Ten skončil sice pátý, ovšem jel s o třídu horším vozem

Letošní Sardinie byla plná překvapení. Jedním z nich bylo i senzační páté místo Sebastiena Ogiera. Tomu se navíc podařilo jednu rychlostní zkoušku i vyhrát. A pozor. To vše s vozem kategorie S2000, tudíž o třídu nižší než WRC.

Solidní 8. místo si vyjel Martin Prokop

Nadějný český pilot hájící barvy Czech Ford National Týmu si ze Sardinie odvezl krásné 8. místo. Toho dosáhl jednak racionální jízdou v rámci možností svých a svého vozu a také díky chybám konkurenčních jezdců.

V kvalifikace triumfovaly Fordy

Poměrně jednoznačně ve prospěch Fordu skončila kvalifikace na sardinský podnik. V ní dominoval Latvala, kterému sekundoval Solberg. Na třetí místo se sice vecpal Loeb, čtvrtou pozici však nakonec urval opět jezdec Fordu, již zmíněný Jegvenij Novikov.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016