2012 Rally Mexico
Počítejte s Fordem

Francouzskou rally vyhrál Loeb, druhý byl Latvala na Fiestě. Solberg si udělal výlet přes vinici

 
2012 Rally Mexico

Suverénním výkonem vyhrál letošní francouzský podnik v rámci MS v rally Sebastien Loeb. Na první příčce se držel od začátku závodu až po cílovou pásku, kterou protnul 15 vteřin před druhým Latvalou na Fiestě. Další jezdec Fordu, Nor Solberg, na alsaskou štaci nebude vzpomínat v dobrém. Svůj vůz totiž nezvládl, vylétl z trati a po krátkém výletě přes přilehlou vinici zastavil až o sloup vysokého napětí.

Zase ten Loeb…

Francouzská jezdecká hvězda září a září. Na domácí půdě nedal Loeb nikomu šanci a dojel si pro zasloužené vítězství. Přesvědčivě však zajel i Latvala. Patnáctisekundové manko sice nebylo nikterak hrozivé, je ale třeba říci, že Loeb jel ke konci závodu na jistotu. Osm dílčích triumfů z rychlostních zkoušek mu stačilo k tomu, aby si v poslední etapě mohl dovolit téměř vycházkové tempo.

Smolař Solberg

Bývalý mistr světa Peter Solberg hájící barvy modrého oválu sice po první etapě atakoval třetí místo, když za Hirvonenem zaostával o necelou sekundu, vše se ale změnilo během devátého měřeného úseku. Ten norský pilot nezvládl, dostal se mimo trať, doslova prolétl zdejším vinohradem a zastavil se až o sloup vysokého napětí. Sám se sice z nehody rychle oklepal, přilehlou alsaskou vesnici však odsoudil k několika hodinám bez elektrické energie.

Boural i Katařan Attíja. Při nehodě došlo ke zranění

Smolně dopadla francouzská štace i pro katarského jezdce Násira Attíju. Ten zase nezvládl svůj Citroen a skončil za krajnicí. Zdejší vinaře ani elektrikáře sice nerozohnil, dvěma divákům však způsobil zlomeniny. Ostatně i Solbergova nehoda mohla dopadnout mnohem hůře. Sražený sloup totiž spadl jen malý kousek od několika přihlížejících.

Tichá voda břehy mele. Martin Prokop zajel solidní deváté místo

Standardním a velmi slušným umístěním skončil závod pro českého pilota Martina Prokopa. Ten společně se svým navigátorem Zdeňkem Hrůzou dovezl svou Fiestu na devátém místě a potvrdil, že výborné výkony v předešlých dějstvích světového šampionátu nebyly dílem náhody.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016