fista-econetic-02
Počítejte s Fordem

Frustrují vás vysoké ceny pohonných hmot? Zkuste novou Fiestu ECOnetic, která jezdí za 3,3l

 
fista-econetic-02

Pokud nechcete utrácet vysoké částky za provoz vozidla, má pro vás Ford řešení. Moderní superúsporná Fiesta ECOnetic se spokojí s pouhými 3,3l litry na 100 kilometrů. A pozor. Nejenom že nejde o žádnou brzdu provozu, Fiesta ve verzi ECOnetic je stejně dravá a energická jako kterákoliv jiná Fiesta. Ostatně pod kapotou nemá žádný minimotor ale solidní agregát o objemu 1,6l.

95 koní na malý vůz bohatě stačí

Pokud se na ekologická a hybridní vozidla díváte skrze prsty jen proto, že se hodí pouze do městského provozu a nenabízí žádné potěšení z jízdy, pak jste u Fiesty ECOnetic na omylu. A to hodně velkém. Z nuly na sto totiž vůz zrychlí zhruba za 12 vteřin a ručička tachometru se zastaví až u 180km/h. Ani na německé dálnici tedy nebudete brzdou provozu. Delšími převody je pružnost motoru poznamenaná jen minimálně, aerodynamický odpor je naopak nižší díky deflektorům a sníženému podvozku.

Nějaká speciální technologie? Ani ne…

Pokud se ptáte, co za ultramoderní a revoluční technologie nová Fiesta ECOnetic skrývá pod pokličkou, musíme vás zklamat. Spíše než o nějaké převratné vychytávky jde u této Fiesty o ucelené a kombinované využití všech technologií, které má Ford k dispozici. Nechybí např. Start-Stop systém, který automaticky vypne motor např. při čekání na přejezdu či semaforu, alternátor s proměnlivým výkonem či třeba jiné nastavení řídicí jednotky. Svou roli hraje také již zmíněná nižší světlá výška či speciální pneumatiky s minimálním valivým odporem. Každá z těchto technologií sníží spotřeba o nějakou tu deci. Když k tomu však přičteme již tak úsporný a moderní agregát z řady Duratorq, vznikne nám z toho jedinečný vůz, který se jmenuje Ford Fiesta ECOnetic.

K dispozici je i verze van

Pokud podnikáte a hledáte mimořádně úsporný, spolehlivý a praktický malý užitkový vůz, nemůžeme jinak než doporučit právě Fiestu ECOnetic. I přes celkově malé rozměry nabízí Fiesta Van solidní úložný prostor poskytující krásných 1000 litrů. Díky moderní technologii My Key můžete například omezit nejvyšší dosažitelnou rychlost, nastavit upozornění na nezapnuté pásy a dokonce i stanovit maximální hlasitost audiosystému. Díky této technologii si můžete být jistí, že s vozem nebudou zaměstnanci testovat maximální rychlost či např. jezdit se řvoucím audiosystémem jen tak po městě.

Bohatá výbava

I přes skutečnost, že Fiesta patří mezi malá vozidla, nabízí tento vůz řadu vyspělých technologií, na které jsme zvyklí spíše ve vyšších třídách vozidel. Od svobody brát si s sebou svou vlastní hudbu po jistotu, že nikdy nenatankujete špatné palivo. Fiesta je plná inteligentních technologií, které vám usnadňují život. Ve skutečnosti se brzy začnete divit, jak jste mohli bez ní vůbec dřív žít.
Jen pro ilustraci můžeme zmínit:

  • Ford KeyFree a Ford Power – Již žádné hledání klíčů. Fiesta se otevře pouhým stisknutím tlačítka na dveřích nebo klice víka zavazadlového prostoru.  Startování vozidla probíhá pouhým sešlápnutím pedálu spojky a stisknutím tlačítka Ford Power. Vše je tak snadné.
  • Bluetooth s hlasovým ovládáním – Je úžasné, co můžete dělat silou svého hlasu. Bluetooth® s hlasovým ovládáním vám umožňuje jednoduše a bezpečně přijímat hlasem volání, měnit radiostanice nebo stopy na CD či například upravovat nastavení klimatizace. Rovněž můžete přehrávat hudbu z iPodu nebo USB do audiosystému vozu.
  • Ford SYNC - Jednou z důmyslných nových technologií ve Fiestě je systém Ford SYNC, který umožňuje ovládat přehrávání hudby nebo telefonovat z vašeho mobilu prostřednictvím jednoduchých hlasových pokynů. SYNC umí přehrávat hudbu z USB disku, MP3 přehrávače nebo bezdrátově z mobilního telefonu připojeného přes Bluetooth. A navíc má funkci automatického nouzového volání Emergency Assist, která v případě dopravní nehody zavolá vaším mobilním telefonem spárovaným se systémem SYNC na tísňovou linku a informuje operátora o vaší poloze.
  • Integrovaný navigační systém - Nový Ford Fiesta nabízí plně integrovaný navigační systém s 5” barevnou obrazovkou, který vypočítává odhadovaný čas dojezdu do cíle a údaje o trase v závislosti na skutečné rychlosti vozu a aktuální dopravní situaci.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016