ffire
Počítejte s Fordem

Ford F-150 SSV: speciál pro policisty, hasiče a jiné veřejné složky

 
ffire

Oblíbený americký bestseller, velký pick-up Ford F-150, se nedávno představil ve verzi SSV (Special Service Vehicle) určené pro službu v organizacích zajišťujících chod státu (policie, hasiči, hygienici, správci národních parků apod.).

Pro státní organizace je paket SSV bez příplatků

Ford stojí o veřejné zakázky, a proto nabízí státním složkách vozidlo vybavené speciální výbavou SSV bez příplatku v ceně běžného modelu. Nějakého masivního rozšíření vozu se sice v Evropě jistě nedočkáme, nicméně ty složky, které nezbytně potřebují velký, prostorný pick-up za skvělou cenu, budou o F-150 SSV přinejmenším uvažovat. Výhodou “efka” je zcela jistě bezkonkurenční prostor a kapacita, nízká cena a také spolehlivost a trvanlivost. Vzhledem k tomu, že však vozidlo má být osazeno výhradně velkým šestiválcem a osmiválcem, nelze od něj čekat nízkou spotřebu paliva. Motor 3,5l Ti-VCT je sice moderní, výkonný (370 koní a 569Nm) a spolehlivý, náklady na provoz u něj však zcela jistě převýší menší naftové šestiválce u konkurence. Ta však ale, jak jsme již zmínili, nenabídne takovou přepravní kapacitu. Druhou agregátovou alternativou je pak pětilitrový osmiválec s výkonem 365 koní – nezničitelný a houževnatý motor, pro který je 500 000 kilometrů na počítadle nicneříkající údaj.

Převodovka je výhradně automatická, nabízí se buď 4WD nebo 2WD

O přenos výkonu se bude starat u SSV výhradně šestistupňový automat. Na výběr však bude mezi verzí s pohonem zadních a všech čtyř kol. To je oproti běžné verzi Fordu F-150 trochu změna. Ta se totiž vyrábí takřka pouze s pohonem zadních kol.

Flexibilita a velký vnitřní prostor

Velkou předností F-150 SSV a i klasické F-150 je úroveň vnitřního prostoru a jeho versatilita. V obou řadách jsou tři sedadla v poměru 40/20/40 s tím, že prostřední sedadlo je možné rychle a jednoduše odstranit. To umožní jednoduchou přepravu např. pracovních nástrojů, dlouhých předmětů, zbraní apod. Snadné údržbě vnitřního prostoru pomáhají také sedadla potažená vinylem, která se jen tak nepoškodí, rychle schnou, a i přesto vypadají elegantně a jsou pohodlná. Na horší zacházení v rámci služebních povinností je tedy Ford F-150 SSV připraven a nezalekne se jej.

V rámci paketu SSV je dále možné objednat mohutný přední ochranný rám, tažné zařízení na 3,5 tuny, majáky, houkačky a další nezbytné vybavení. Jelikož běžná baterie by mohla mít s “výživou” tohoto náčiní problém, je u verze SSV běžně k dispozici alternátor na 220V.

[Zdroj ilustrační foto: www.foxnews.com]


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016