2012 Rally Mexico
Počítejte s Fordem

Ford triumfoval v Rallye of Great Britain. Vyhrál Latvala

 
2012 Rally Mexico

Velice dobře dopadla pro Ford anglická štace v rámci MS v rally. Fin Latvala si na Fiestě dojel pro vítězství, druhý skončil Loeb a třetí, se ztrátou méně než 1 vteřiny, Solberg. Martin Prokop i se závadou na převodovce dokončil závod na 10. místě.

Fordu se ve Walesu daří

Finský jezdec Jarri Latvala má waleské polňačky určitě rád. Anebo by minimálně měl. I minulý rok zde totiž triumfoval. Ostatně v loňském ročníku skončila anglická epizoda jednoznačným vítězstvím Fordu. Ten totiž obsadil všechna tři místa na stupních vítězů, když Ostberg dojel druhý a třetí byl opět Solberg, ne však Peter ale Henning. Letos se tedy Fordu nedařilo o moc hůře a opět dokázal, že nejen v oblasti závodních vozů patří na absolutní špičku.

Hrdinu Latvalu však s waleskou šotolinou zdaleka nepojí jen jeho výborné výsledky. Fin zde totiž přes 10 lety začínal svoji kariéru. A jak sám přiznává, z domácí finské rally má méně zkušeností než z Walesu. Co myslíte, podaří se mu triumfovat i příští rok a zapsat se tak do historie motorsportu ojedinělým hattrickem?

O celkovém vítězi seriálu je již rozhodnuto. To ale neznamená, že se nebude na co dívat

Latvala ani Solberg již nemají šanci seriál MS světa v rally vyhrát. To ale neznamená, že hodlají hodit flintu do žita a čekat na konec sezóny. Stále je ještě třeba odjet francouzskou, italskou a španělskou štaci a není důvod nepředpokládat, že se zde Fordy nebudou chtít ukázat. Ostatně boj o další příčky je stále otevřený.

Martin Prokop byl zklamaný. Jel s porouchanou převodovkou

Nepříliš dobře dopadla britská rally pro Martina Prokopa. Český jezdec totiž musel její první část absolvovat jen s pěti rychlostními stupni. I tak ale dojel na 9. místě, což není výsledek nikterak tragický. A co na anglické peripetie řekl sám autor po první etapě? “Celkem k vzteku, co vám budu povídat. Hned ráno taková rána pro celý tým. Po nešťastném Německu a hlavně před jediným krátkým remote servisem z celé rally. Jako na potvoru. Naštěstí nám celý den jinak převodovka vydržela a od šéf inženýra jsem měl povoleno držet auto na pětku bez milosti v omezovači, takže jsme dnešek mohli v rámci možností dosportovat. Kdyby se pokazilo něco víc a dnes bychom šli na kutě s třeba dvacetiminutovou ztrátou, nebylo by to moc příjemné a motivující pro další dny deštivého a chladného anglického víkendu. Takhle je v sobotu a v neděli stále o co bojovat a budeme se snažit dostat se ještě na lepší body. Třeba Mathew Wilson je necelých dvacet vteřin před námi, tak se mu pokusíme zaťukat na rameno.“

Přejme tedy Martinu Prokopovi ve zbylých závodech více štěstí a pokud možno nějaké to další čtvrté či páté místo. Jistě by si jej zasloužil.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016