logo_Ford
Počítejte s Fordem

Ford investuje v Indii 2 miliardy dolarů. Bude zde vyrábět i motory pro Evropu

 
logo_Ford

Automobilka Ford má v plánu za více než 2 miliardy dolarů postavit v indickém městě Sanand továrnu, jejíž roční výrobní kapacita bude 450 000 vozů a 600 000 motorů. Nejzajímavější je však to, že se zde vyrobené motory budou ve velkém exportovat do Evropy, a to již v roce 2015.

Již existující indické závody Fordu exportují do 35 zemí světa

Ford má s výrobou na indickém subkontinentě dobré zkušenosti. 40 % zde vyrobených motorů a 25 % kompletních vozů je exportováno do řady zemí po celém světě, především ale do Jižní Afriky a Mexika. Ve velkém se zde vyrábí např. Ford Figo, minivůz, který měl být konkurencí zdejší Taty Nano.

Do roku 2015 Ford plánuje otevřít jen na asijském kontinentě 9 nových fabrik

Cíle automobilky s modrým oválem ve znaku jsou skutečně smělé. Ford by totiž chtěl získat dominantní anebo alespoň významné postavení na všech velkých rozvojových trzích. Rozšířením produkční kapacity své indické pobočky doufá, že si do jeho dealerství najdou cestu i miliony Indů, kteří prozatím volili buď domácí produkci či jiné zahraniční vozy.

V následujících 3 letech se chystá řada nových modelů a motorů

Vzhledem k flexibilitě a specifičnosti rozvojových trhů, toho indického nevyjímaje, hodlá Ford vyvíjet stále novější, modernější, ekologičtější a dostupnější modely. Jen na indický trh by jich do konce roku 2015 mělo přijet pět. Ačkoliv za konstrukci továrny a vývoj vynaloží automobilka nemalou částku, indický trh by měl v roce 2015 mít objem až 5 milionů vozů ročně. A to je příliš mnoho na to, aby si tuto příležitost nechali u modrého oválu vzít.

Není ohrožena kvalita vozů?

Někdo se sice může začít bát, zda vozy i motory vyrobené v Indii na tom nebudou kvalitativně hůř než ty, které byly vyrobeny v Evropě či USA, tyto obavy ale nemají reálné opodstatnění. V továrnách jsou zaměstnáváni výhradně vyškolení technici a dělníci, jejichž produkty ke konci ještě prochází výstupní kontrolou. Pokud jde o kvalitu materiálů, opět není čeho se bát. Veškerá výroba probíhá na základě dopředu stanovených pravidel, splňuje všechny nároky týkající se bezpečnosti práce a navíc je i mimořádně ekologická. Indické továrny automobilky Ford např. vynikají díky moderním technologiím minimální spotřebou vody a elektrické energie.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016